Pel-mel o Covid-19 (díl 21.)

Pel-mel o Covid-19 (díl 21.)

Vakcína AstraZeneca proti Covidu-19 vykazuje průměrnou účinnost 70 %
23. 11.
Vakcína proti koronaviru vyvinutá Oxfordskou univerzitou a výrobcem léků AstraZeneca vykázala průměrnou účinnost 70 procent, a to v závislosti na dávce, uvedli mluvčí při oznámení výsledků klinických studií. Vývojáři odhalili předběžné výsledky v pondělí (23.11.) po pokusech provedených ve Velké Británii a Brazílii.
Celý článek najdete na webu RT News
***
Nejvyšší soud USA zrušil limit účasti na bohoslužbách v souvislosti s COVID
Amy Howe
26. 11.
Rozhodnutí Nejvyššího soudu v USA v poměru 5–4 dočasně zablokovalo pravidla New Yorku omezující náboženská shromáždění kvůli covidu, která byla přijata v říjnu. Napadla je římskokatolická diecéze v Brooklynu a ortodoxní židovský sbor Agudath Israel, kteří si stěžovali, že omezení jsou pro některé sekulární instituce méně přísná. Soudkyně Amy Coney Barrettová hrála při rozhodování klíčovou roli. Nejvyšší soud předtím rozhodl v opačném směru v podobném případě, který byl přezkoumán, zatímco soudkyně Ruth Bader Ginsburgová byla stále ve funkci.
Celý článek najdete na webu Scotus Blog
***
Deprese, přibírání na váze. Třetině Čechů se během epidemie zhoršilo zdraví
Echo24, ČTK
26. 11.
Asi třetině Čechů (32 procentům) se během podzimní koronavirové epidemie zhoršil zdravotní stav. Nejčastěji zmiňovali celkovou únavu, bolest hlavy, deprese a úzkosti, bolest zad a přibírání na váze. Vyplývá to z průzkumu, který si nechal udělat výrobce léků Zentiva. Průzkumu se v říjnu zúčastnilo 1000 respondentů, odpovídali online.
Celý článek najdete na webu Echo24
***
Promoření? Odvážný sen, tragické následky. Stádní imunita funguje jinak
Pavel Kasík
26. 11. 2020
Jak se nejlépe zbavit covidu-19? Už od jara mluvili někteří odborníci o kontroverzní strategii známé jako „promořování“ nebo „přirozená stádní imunita“. Jestliže před půl rokem šlo o ambiciózní sen, reálná čísla ze světa jej definitivně pohřbila. Promoření nikde nefungovalo a jeho cena by byla tragická. Proč?
Celý článek najdete na webu iDnes
***
Za případnou smrt či poškození po vakcíně AstraZeneca si zodpovědnost nesu sám, a nikoliv výrobce? To snad ne!
27. 11.
Premiére Babiši, vládo, jak to skutečně je? Ututlán a v tichosti odezněl jeden šílený vzkaz občanům: Pokud se naočkujete vakcínou covid AstraZeneca a dostanete třeba rakovinu, epileptické záchvaty, poškození mozku či cokoliv jiného, máte holt smůlu, protože výrobce se právně dohodl, že nenese zodpovědnost a je to na debilitě lidí, že se nechali očkovat.
Celý článek najdete na webu Skrytá pravda
***
USA a VB sa pripravujú na vedľajšie účinky vakcín COVID-19
27. 11.
Horúčky, potenie, migrény, únava, zimnica a bolesti svalov, ktoré pretrvávajú celé dni, to sú len niektoré zo symptómov pozorovaných účastníkmi v tretej fáze skúšok vakcín firiem Pfizer, Moderna a ďalších. Aj AstraZeneca uviedla, že podľa predbežných výsledkov ich vakcína vyvoláva len menej závažné vedľajšie účinky, na rozdiel od jej konkurentov. V USA očakávajú minimálnu zaočkovanosť 70%. Preto skupina amerických lekárov varovala predstaviteľov verejného zdravotníctva a výrobcov liekov, aby zabezpečili, že očkovaní nevynechajú pre vedľajšie účinky svoje nasledujúce očkovanie. Pretože jedna dávka nebude stačiť.
Celý článek najdete na webu Zem a vek
***
„Kapitán lodi“ Matovič vymyslel originální vysvětlení, proč se nechá naočkovat jako úplně poslední
27. 11.
„To jsem jednou slíbil, a pak jsem si uvědomil, že prioritu by měli mít pracovníci ve zdravotnictví a starší lidé, kteří jsou navíc ohroženi. Čili ideální by bylo, abych se naočkoval jako úplně poslední, tedy, aby se každému, kdo vakcínu chtěl, ustoupilo. Zároveň by pak lidé pochybovali o tom, zda se dám očkovat. Takže, já říkám, že se na 100 % očkovat dám, ale připadalo by mi to férové, abych byl jako kapitán lodi očkován úplně poslední. Aby všichni ti, kteří by měli být chráněni přede mnou, chráněni byli,“ prohlásil slovenský premiér.
Celý článek najdete na webu Sputnik
***
Konec výjimek. Slovensko bude vyžadovat při vstupu negativní test od všech
ivi
27. 11
Od sedmého prosince bude Slovensko vyžadovat na hranicích negativní výsledek antigenního testu koronavirus. Podle slovenského ministra zdravotnictví Mareka Krajčího se toto opatření vztahuje na všechny přijíždějící.
Celý článek najdete na webu Novinky.cz
***
Německo si chce příští rok půjčit téměř 180 miliard eur
ČTK
27. 11.
Německá vláda si chce kvůli koronavirové krizi v příštím roce půjčit 179,82 miliardy eur (4,7 bilionu Kč), tedy téměř dvojnásobek původně plánovaných 96,2 miliardy eur (2,5 miliardy Kč). Návrh rozpočtu je výsledkem sedmnáctihodinového jednání parlamentního rozpočtového výboru, informovala dnes agentura DPA.
Celý článek najdete na webu České noviny
***
KOMENTÁŘ: Koronavirus a právo na cenzuru?
Matěj Široký
27. 11.
Zde se dostáváme i k jádru problému dnešní cenzury. Jak věřit těm, kteří hlásali před čtyřmi roky existenci spiknutí Trumpa a Putina, aby ovlivnili americké volby, a nyní popírají náznak nejasností v otázkách kolem amerických voleb i koronaviru?
Celý článek najdete na webu Novinky.cz
***
Důležité rozhodnutí soudu potvrdilo, že testy na Covid neplní svůj účel
27. 11.
Čtyři němečtí rekreanti, kteří byli v Portugalsku nelegálně umístěni do karantény poté, co byl jeden z nich považován za pozitivní na Covid-19, svůj případ vyhráli. Rozsudek zpochybňuje široce používaný test PCR jako nespolehlivý až na 97 procent. Začátkem tohoto měsíce portugalští soudci potvrdili rozhodnutí nižšího soudu, který shledal nucenou karanténu čtyř rekreantů jako nezákonnou. Případ se soustředil na spolehlivost (nebo její nedostatek) testů Covid-19 PCR. Rozsudek vynesený 11. listopadu následoval po odvolání proti soudnímu příkazu habeas corpus podanému čtyřmi Němci proti azorskému regionálnímu zdravotnímu úřadu.
Celý článek najdete na webu RT News
***
AstraZeneca oznámila, že jej vakcína potrebuje ďalší výskum
TASR
27. 11.
AstraZeneca a jej partner, Oxfordská univerzita, v pondelok oznámili, že ich vakcína má podľa predbežných výsledkov klinických testov priemernú účinnosť 70 percent, a preto už žiada o schválenie regulačným úradom. Percento skočilo na 90 percent, keď bola podaná namiesto pôvodne  polovičnej celá dávka – podobné percento dosiahli aj konkurenčné vakcíny vyvíjané spoločnosťami Pfizer/BioNTech a Moderna.
Celý článek najdete na webu Trend.sk
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější