Prázdné hotely na Kanárských ostrovech se po masivním přílivu z Afriky zaplňují migranty

Prázdné hotely na Kanárských ostrovech se po masivním přílivu z Afriky zaplňují migrantyKanárské ostrovy, které patří Španělsku, se potýkají s hlavní vlnou migračních vln, která je letos desetkrát větší než loni. Jen za poslední měsíc dorazilo z Afriky 8 000 migrantů. Nyní je Madrid pod tlakem jednat o otázce nelegální migrace s Marokem a dalšími africkými státy, ale odmítá přesunout migranty do španělského kontinentu. Píše portál RMX .
Kanárské ostrovy jsou oblíbeným turistickým cílem i během pandemie. Nemoc se na ostrovech šířila mnohem pomaleji než ve zbytku Španělska, které byla těžce zasažena první a druhou vlnou koronaviru.
V posledních týdnech však migranti místo turistů zaplňují ubytovací kapacitu, což má za následek, že v hotelech a apartmánech je hostováno přibližně 4 000 migrantů. Majitelé ubytovacích zařízení už dva týdny volají po vyhoštění migrantů z ostrovů.
Letos přicestovalo na Kanárské ostrovy téměř 19 000 migrantů, což je desetkrát více než loni, přičemž polovina z nich byla Maročané.
Lodě naložené migranty plují na Kanárské ostrovy z města Dakhla na pobřeží Atlantiku, které leží na území Západní Sahary a je spravováno Marokem. Maročané utíkají z míst, která byla těžce zasažena pandemií koronavirů a suchem.
Jiní cestují z Gambie, Senegalu nebo Mali.
„Jsem ochoten obětovat svůj vlastní život na moři, abych se sem dostal,“ řekl Sky News Osuman z Gambie, který přijel na Kanárské ostrovy před měsícem.
Je to velmi riskantní. Na lodi je spousta lidí, někteří nemocní, někteří mrtví. “
The post Prázdné hotely na Kanárských ostrovech se po masivním přílivu z Afriky zaplňují migranty appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější