Vláda: Otevírat se bude ve čtvrtek

Vláda: Otevírat se bude ve čtvrtek

COM
Češi si od čtvrtka budou moci dojít ke kadeřnici, nakoupit do malého hračkářství nebo sednout do restaurace. Vláda rozhodla, že Česká republika přejde od čtvrtka do třetího stupně systému PES. Znamená to, že se za určitých hygienických podmínek otevřou i všechny obchody a služby.


Rizikové skóre sice odpovídá tomu, že by se rozvolnit podle systému PES mělo, ale ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) už v týdnu řekl, že přechod do stupně 3 vidí 50:50. Čísla nakažených klesají pomaleji, než si vláda představovala, a v některých krajích je situace horší než na třetím stupni.
K rychlému rozvolňování je skeptický i premiér Andrej Babiš (ANO) . Ten varoval před případnou třetí vlnou. „Když čísla nebudou dobrá, tak obchody otevřené nebudou. Nemůžeme si dovolit riskovat třetí vlnu,“ řekl Babiš. „Když budu vycházet z toho, co mi řekl pan Blatný, tak do Vánoc se dostaneme na stupeň 3, ale lepší to asi nebude,“ dodal premiér. Z těchto slov by se dalo usoudit, že vláda k rozvolnění všeho chtít přistoupit nebude.
Na chaotický přístup si stěžuje opozice i podnikatelé a živnostníci. „Chystáme se, že v pondělí otevřeme. Ale pořád jsme v nejistotě a čekáme na nedělní rozhodnutí vlády. Takže řešíme, jestli máme nakoupit zásoby, vytopit halu. Pokud otevřít nebudeme moct, tak to budou zase obrovské ztráty,“ popsala zaměstnankyně beachvolejbalového areálu.
Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) nastínil, že by se mohlo otevřít jen něco. V rozhovoru pro Lidovky.cz prohlásil, že by nechal zavřené restaurace, otevřít by ale mohly malé obchůdky.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější