Retro: Mimo Maďarsko: jak Česká republika a Slovensko reagují na uprchlíky… klima nenávisti

Retro: Mimo Maďarsko: jak Česká republika a Slovensko reagují na uprchlíky… klima nenávisti

Česká policie, která se zjevně nezajímala o možnost vzniku děsivých asociací, napsala čísla na předloktí uprchlíků fixy.
Česká vláda jim v tom nyní zabránila, ale už je příliš pozdě a svět byl šokován. Evropská unie (která konec konců zahrnuje i Českou republiku) byla založena na zásadách, že hrůzy nacismu by se už nikdy neměly opakovat, a tento příliš známý pohled v době mezinárodní krize byl přijat s hrůzou.
České orgány nicméně nadále zaujímají arogantní, byrokratický, dehumanizující a rozporuplný přístup k uprchlíkům.
Sociálně demokratický premiér Bohuslav Sobotka uvedl, že při zadržování uprchlíků jeho země jedná přísně v souladu s mezinárodními smlouvami a českým právem – ale je to velmi diskutabilní.
Uprchlíci mají právo vstoupit na území jiných zemí i bez pasů. Státy mají povinnost poskytnout jim ochranu, pokud tak činí. A protože se zdá, že mnoho uprchlíků vstupujících do Evropy přes východ stejně chce cestovat do Německa, zdá se, že není žádný důvod, aby jim v tom zabránili přes české území.
Přesto Česká republika zadržuje uprchlíky po dobu šesti týdnů. Před zadržením jsou malé děti posílány do českých nemocnic k rentgenování, aby se určil jejich věk podle úrovně vývoje jejich kostí. Během zadržování si uprchlíci stěžovali na nedostatečné jídlo; jsou drženi v izolaci v zabezpečených zadržovacích střediscích, jsou osvobozeni od svých věcí a je za ně zadržováno. Po šesti týdnech se úřady v souladu s kontroverzním dublinským protokolem EU pokusí poslat uprchlíky zpět do první země EU, do které vstoupili.
Tyto země je často odmítají přijmout, a tak je české orgány nakonec musí propustit, aby pokračovaly v cestě do Německa.
Klima nenávisti
Nyní tento systém v zásadě selhal, české úřady učinily významný ústupek: již nebudou věznit uprchlíky ze Sýrie, ale umožní jim rovnou pokračovat v cestě do Německa. Všichni nově příchozí z různých zemí však budou muset nadále trpět uvězněním.
Přestože Česká republika letos obdržela pouze 884 žádostí o azyl a Slovensko souhlasilo s přijetím pouze několika stovek, obě země jsou stále v zajetí anti uprchlické hysterie, kterou nezodpovědně živí média a politici.
Uprchlíci jsou zobrazováni jako nebezpečná, ohrožující cizí síla, která zničí země střední Evropy. Jedním z obzvláště ohavných příkladů je reklama vysílaná ve slovenské televizi kuřecí firmou Hyza.
Reklama začíná šťastnou slovenskou rodinou, která se chystá posedět u vynikající slovenské večeře. Jsou znepokojeni zprávou v televizi o ošklivých, nemocných cizích kuřatech, která vcházejí do země v zadní části automobilů. Milosrdně byla maminka dostatečně obezřetná, aby si na večeři koupila „kvalitní a důvěryhodné“ slovenské kuře a všechno je v pořádku.

Hyzu vlastní slovenský oligarcha Andrej Babiš, který je také místopředsedou vlády a ministrem financí v České republice. Babiš vyzval k uzavření schengenského prostoru a k nasazení vojáků NATO proti uprchlíkům. Nešťastnou náhodou Hyza vlastnil nákladní automobil, ve kterém se v Rakousku udusilo 71 uprchlíků. Nákladní vůz byl prodán, údajně za náhradní díly, a byl získán pašeráky lidí, kteří na boku nechali logo kuřecí firmy jako kamufláž.
Tuto atmosféru nesnášenlivosti neustále podporují antiimigrantští aktivisté a politici. Existuje mnoho zánětlivých výroků. V nedávném videu, které sledovalo 1,5 milionu Čechů (15% české populace), poslanec Tomio Okamura (který je sám imigrantského původu) se postavil proti uprchlíkům a řekl, že „muslimové jsou nezvaní vetřelci z nepřátelské kultury zničí naši demokracii a naše svobody. “
zdroj: theconversation.com
Příspěvek Retro: Mimo Maďarsko: jak Česká republika a Slovensko reagují na uprchlíky… klima nenávisti pochází z ČeskoAktuálně.cz
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější