Německo již objednalo 40 000 dávek experimentálního očkování proti opičím neštovicím
RSS

Německo již objednalo 40 000 dávek experimentálního očkování proti opičím neštovicím

Nahradily opičí neštovice covid nebo nám budou oba „strašáky“ prezentovat najednou? Či snad postupně, takže přes léto, kdy respirační choroby příliš nefrčí, se objeví opičí neštovice (a s jejich příchodem dojde k omezení hromadných akcí), které pak na podzim vystřídá nám již dobře známý covid?
A především: opět se bude očkovat, očkovat a očkovat – samozřejmě experimentální látkou. Německo jde příkladem a v USA již objednalo první dávku vakcín. Připomínám, že co dělalo Německo za covidu, udělala posléze i naše vláda – jen o nějaké 2-3 týdny později…
První opatření proti viru opičích neštovic jsou nyní zahájena také v Německu: RKI doporučuje izolaci nejméně 21 dní v případě nemoci. Totéž platí pro úzké kontakty pacientů. Karl Lauterbach mezitím oznámil, že již objednal vakcínu. Neexistují však žádné smysluplné údaje o výhodách a rizicích.
Podle šéfa RKI Lothara Wielera je v současné době v Německu známo pět případů opičích neštovic – všechno jsou to muži, kteří měli pohlavní styk s jinými muži. Očekávají se další případy; dosud však bylo riziko pro obyvatelstvo podceňováno. Opět ta známá fráze: Člověk je v rané fázi epidemie a mnoho je stále neznámé. Ohnisko by mělo být potlačeno karanténními a hygienickými opatřeními.
Karl Lauterbach  dnes oznámil , že již bylo objednáno „až 40 000 dávek“ vakcíny proti neštovicím Imvanex. To je přípravek schválený v USA proti opičím neštovicím; v této zemi by mohlo být možné použití mimo rozsah rozhodnutí o registraci. Jde o to být připraven na „možná nezbytné očkování“ kontaktních osob nakažených, tvrdí Lauterbach.
Ve Velké Británii již bylo kontaktům podáno více než 1 000 dávek přípravku Imvanex, podle britské Agentury pro zdravotní bezpečnost. Dalších 3 500 ampulek je skladem.
Co není zmíněno v mediálních zprávách: Vakcína je přirozeně jen velmi málo testována. Účinnost je sporná – stejně jako bezpečnost. Na internetových stránkách EMA si můžete přečíst:
Přípravek Imvanex byl schválen za výjimečných okolností, protože žadatel nebyl schopen poskytnout komplexní údaje o účinnosti a bezpečnosti léčivého přípravku za běžných podmínek použití. To se může stát, protože stav, který má být léčen, je vzácný, nebo protože shromažďování úplných informací není možné nebo je neetické.
Zdroj
Kontaktní osoby, kterým je vakcína podána, zcela jistě nejsou o skutečnosti, že jde o experimentální látku, informovány. Nakonec jsou i tato „pokusná morčata“ opět účastníky studie – stejně jako všichni, kdo si nechali dát genové injekce proti Covidu.
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ]


Nejčtenější za týden