Za letošní rok již vrátila libyjská pobřežní stráž zpět do Afriky 6340 ilegálů
RSS

Za letošní rok již vrátila libyjská pobřežní stráž zpět do Afriky 6340 ilegálů

Libyjská pobřežní stráž již dlouhodobě supluje Frontex, který slouží spíš k pašování invazistů do Evropy. Ti, kteří jsou odloveni v libyjských vodách a vráceni zpět, pak mají samozřejmě problém se vydat do Evropy znovu, protože cesta není zrovna levná a zpravidla již dotyční Afričané nemají více prostředků na další pašerácký člun.
Minulý týden , mezi 15. a 21. květnem, bylo přivedeno zpět do Libye 629 nelegálních přistěhovalců, kteří se snažili dostat do Itálie.
I tito obohacovači měli smůlu a byli vráceni do Libye… Informovala o tom Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) v tweetu, který poskytuje obvyklou týdenní bilanci, čímž se letos u libyjského pobřeží podařilo zadržet 6 340 nelegálních přistěhovalců ve srovnání s 32 425 za celý rok 2021.
Na videa navrácených ilegálů se můžete podívat zde a zde .
Počet utonutí zaznamenaných do 21. května je 129, přičemž počet pohřešovaných osob činí 459 v porovnání s 662 nalezenými těly a 891 těch, jejichž stopy se vloni ztratily na moři, jak také vyplývá z grafiky zveřejněné IOM.
Pokud by Tunisko udělalo totéž a Itálie by lodě nebo jejich náklad přivezla zpět jako to činí řecká pobřežní stráž, která ilegály vrací do Turecka, téměř nikdo by v Itálii, která je nyní pod největším invazním náporem, nepřistál…
 
 
 
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ]


Nejčtenější za týden