Belgičtí farmáři protestovali proti zákonům, které likvidují zemědělství, v centru Bruselu bylo 2700 traktorů (video)
RSS

Belgičtí farmáři protestovali proti zákonům, které likvidují zemědělství, v centru Bruselu bylo 2700 traktorů (video)

Podobně jako v Nizozemsku také v Belgii přichází vláda s nařízeními, která povedou k razantnímu omezení zemědělské výroby, což bude mimo jiné znamenat i  vyvlastňování zejména živočišných farem.
Zejména zemědělci ze severního regionu – Vlámska – vyjeli v pátek do Bruselu s tisíci traktorů na protest proti novým limitům regionální vlády pro emise dusíku. Podle policejních odhadů zablokovalo ulice Bruselu 2700 traktorů, čimž zemědělci vyjádřili svůj hněv.

„Dohoda s dusíkem ve své současné podobě způsobí socioekonomickou krvavou lázeň,“ prohlásili protestující.
Rolnické organizace vyjádřily znepokojení ve společném prohlášení. Požadují, aby dohoda lépe zohledňovala budoucí vyhlídky zemědělského odvětví.
„Všichni jsme přesvědčeni, že je třeba něco změnit, pokud jde o dusík, ale k zemědělskému sektoru by se nemělo přistupovat jinak než k průmyslovému sektoru,“ uvedli v prohlášení.
Vzhledem k relativně velkému počtu farem pro chov hospodářských zvířat a vysoké spotřebě hnojiv, jakož i dopravě a stavebnictví, měly Belgie i Nizozemsko vyšší hladiny oxidů dusíku ve vzduchu a vodě, než jaké stanoví současné velmi přísné normy EU, což údajně představuje riziko pro životní prostředí.
 

Rozhovory probíhají již několik týdnů a dostávají regionální vládu v severní Belgii pod tlak až k bodu zlomu.
Debata o zemědělském znečištění se v mnoha zemědělských zemích EU stává stále více politickým problémem. Za dva týdny se v Nizozemsku konají regionální a senátní volby. A také v Belgii, další zemi EU s intenzivním zemědělstvím, je vláda a EU v konfliktu se zemědělci.
V Nizozemsku již přišlo oznámení o vyvlastnění farmy více než 3000 zemědělcům , kteří musí v příštích letech ukončit činnost a zároveň se zavázat k tomu, že již nebudou v oboru pracovat.
Mnoho dalších farem pak dostalo příkaz k omezení výroby, což může nakonec vést k jejich krachu. Nejedná se  zdaleka jen živočišnou výrobu, neboť v tzv. oblastech Natura 2000 byly vyvlastněny či omezeny na produkci i farmy, které se zabývají rostlinnou produkcí.
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 5 Průměrně: 4.8 ] Článek Belgičtí farmáři protestovali proti zákonům, které likvidují zemědělství, v centru Bruselu bylo 2700 traktorů (video) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden