Vojna na poľských hraniciach: Na migrantov už začali strieľať. Tí sú agresívni a rúbu stromy, aby prelomili plot
RSS

Vojna na poľských hraniciach: Na migrantov už začali strieľať. Tí sú agresívni a rúbu stromy, aby prelomili plot

Vojaci sa postavili do radu a oproti táboru kurdských utečencov na bielorusko-poľskej hranici, postavili techniku, vrátane tej bojovej. Na migrantov vyvíjajú psychologický tlak, oznámil v utorok pohraničný výbor Bieloruska.V pondelok Štátny pohraničný výbor Bieloruska oznámil, že početná skupina utečencov z východných a afrických krajín zamierila k hranici Bieloruska s Poľskom. Večer rezort dodal, že situácia s utečencami na hranici s Poľskom je aj naďalej mimoriadne napätá: pred poľskými zátarasmi na pohraničnej čiare sa zastavilo vyše dvetisíc utečencov, vrátane veľkého počtu žien a detí. Poľskí vojaci ich nepúšťajú a migranti sa pokúšajú zátarasy preraziť. Utečenci rozbili na noc tábor na línii hranice.

„V danom okamihu stojí oproti táboru utečencov mnoho poľských vojakov, bola sem presunutá technika, vrátane tej bojovej,“ uvádza sa v správe bieloruského výboru na jeho Telegrame.Zdôrazňuje sa, že sa niektorí utečenci cítili zle po použití slzného plynu poľskou stranou. „Aby vyvíjali na utečencov psychologický tlak, zapínali poľskí vojaci po celú noc amplióny, svetlomety a stroboskopy. Zo susedného územia boli tiež počuť výstrely,“ podotýka sa v správe.

Na internete sa objavili zábery z bielorusko-poľskej hranice, na ktorých sú počuť zvuky streľby z guľometu. Tiež je na nich vidieť, ako niekto dvíha ruku so zbraňou. Nie je však jasné, z akej strany hranice sa strieľa.Bieloruská tlačová agentúra BelTa uvádza, že to bol poľský dôstojník, ktorý strelil na migrantov táboriacich blízko hraníc.Poľské médiá s odvolaním sa na opozičného bieloruského novinára Tadeusza Giczana informujú, že bieloruskí vojaci strieľajú nad hlavami tých, ktorí chcú vstúpiť do tábora.
The post Vojna na poľských hraniciach: Na migrantov už začali strieľať. Tí sú agresívni a rúbu stromy, aby prelomili plot appeared first on MAGAZÍN 1 .


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Nejčtenější za týden