Moderátorka ČT obvinila psychiatra Cimického ze sexuálního napadení. Případ nyní řeší policie
RSS

Moderátorka ČT obvinila psychiatra Cimického ze sexuálního napadení. Případ nyní řeší policie

Poté, co lékař Jan Cimický dostal od prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání, několik žen vzneslo proti němu obvinění ze sexuálního napadení. (Foto: Wikimedia)
O jeho nevhodném chování promluvila jako první zpěvačka Jana Fabiánová, za kterou se postavila i řada dalších žen, které prý také měly s doktorem špatnou zkušenost. Dnes se ozvala i moderátorka ČT.Známá moderátorka pořadů Retro nebo Sama doma  Martina Vrbová Hynková promluvila o situaci s psychiatrem velice otevřeně.S doktorem Cimickým jsem před dvaceti lety uváděla pořad Co mám dělat, když…..On byl v roli odborníka, který radí nactiletým s jejich problémy, já jsem pořadem provázela a vedla s doktorem Cimickým rozhovory. Zároveň jsem se podílela na přípravě scénáře. A právě při přípravě jednoho dílu tohoto pořadu jsem od MUDr. Cimického potřebovala doplňující informace. Navrhl mi, abych se za ním zastavila u něj v ordinaci. Náš pořad jsme tam natáčeli a prostředí ordinace jsem dobře znala. Tentokrát jsem ale byla bez štábu, sama. MUDr. Cimický mě krátce po příchodu napadl. Povalil mě na sedačku, kde mě začal osahávat na prsou a líbat. Ve chvíli, kdy se mi podařilo ho na chvíli odstrčit, začal recitovat jednu z jeho básní. Byla jsem v naprostém šoku. Po nějaké době se mi podařilo z ordinace utéct a v panice doběhnout na autobus. Ubránila jsem se, ukončila spolupráci na pořadu a dala si závazek, že s panem doktorem se již nikdy osobně nesetkám. To vše píši proto, abych podpořila ženy-pacientky doktora Cimického, jejichž výpovědi jsou některými lidmi zlehčovány a bagatelizovány. Nebyla jsem pacientka, byla jsem v pořadu jeho kolegyně, moderátorka České televize a stalo se mi to samé. Na mé psychice se tato událost dlouhodobě nepodepsala, tím ale nechci říct, že mně netrvalo několik měsíců tento otřesný zážitek zpracovat a vyrovnat se s ním. Moderátorka uvedla, že rozhodla o tom napsat jen z toho důvodu, aby podpořila ženy-pacientky doktora Cimického, protože si myslí, že jejich výpovědi jsou dnes zlehčovány a bagatelizovány. Martina Vrbová HynkováZobrazit příspěvek na Instagramu Příspěvek sdílený martina hynkova vrbova (@hynkova_vrbova_martina)Lékař mezitím obvinění žen, které tvrdí, že je v minulosti coby lékař nutil k sexuálním praktikám, odmítá.Podle portálu Novinky.cz už ale psychiatra začali vyšetřovat pražští kriminalisté„Případ prověřujeme na základě informací médií,”  sdělil  v pondělí Novinkám mluvčí pražské policie Jan Daněk.
Článek Moderátorka ČT obvinila psychiatra Cimického ze sexuálního napadení. Případ nyní řeší policie se nejdříve objevil na AC24.cz .


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Nejčtenější za týden