Ruské jaderné ponorky rozmístěné u pobřeží USA vyvolávají poplach
RSS

Ruské jaderné ponorky rozmístěné u pobřeží USA vyvolávají poplach

Válka ruského prezidenta Vladimira Putina na Ukrajině stále pokračuje, velitelé a vojenští pozorovatelé Spojených států bijí na poplach kvůli aktivitě ruské ponorkové flotily, která je vzdálená tisíce kilometrů od pobřeží USA. (Foto: Flickr)Po celou dobu války, která začala, když Putin loni v únoru zahájil plnohodnotnou invazi na sousední Ukrajinu, dochází k hromadění sil ruského námořnictva v Černém moři. Podle úředníků se také zvýšila přítomnost ruských ponorek u amerických břehů a ve Středozemním moři.
Americká jaderná ponorka „zasažena USO,“ který se pohyboval „rychleji než zvuk“
Ruské námořnictvo velí jedné z nejrozmanitějších ponorkových flotil na světě. Některé z nich jsou schopny nést balistické rakety s jadernými hlavicemi, které Moskva považuje za klíčové pro své strategické odstrašení.Od rozpadu Sovětského svazu v roce 1991 pracuje země na zdokonalení své ponorkové flotily. Zejména v posledních několika letech Moskva vyrobila řadu ponorek, které jsou schopny dosáhnout nejkritičtějších cílů v USA a kontinentální Evropě.
Britskou jadernou ponorku během „přísně tajné mise“ zachvátil požár
Existují náznaky, že „ponorky s jaderným pohonem byly rozmístěny u pobřeží Spojených států a ve Středozemním moři a jinde na periferii Evropy,“ řekl časopisu Newsweek Michael Peterson, ředitel Ruského institutu námořních studií (RMSI), který se zabývá výzkumem ruských vojenských a ekonomických otázek spojených se světovými oceány.Jejich rozmístění „odráží rozmístění ponorek v sovětském stylu za studené války“, řekl.
„Dejte Kremlu varování“: Americká ponorka „jaderné apokalypsy“ vplouvá do Středozemního moře
V říjnu loňského roku varoval generál amerického letectva Glen VanHerck, velitel Severního velitelství USA a NORAD, před rostoucí přítomností ponorek třídy Severodvinsk s jaderným pohonem u amerických břehů. Rusko označil za hlavní hrozbu, která je pro zemi v současné době aktuální.„Právě přesunuli ponorky, svou první [ponorku Severodvinsk] do Tichého oceánu,“ řekl VanHerck na konferenci Asociace americké armády. „Další [Severodvinsk] je právě teď ve Středozemním moři a další je na cestě do Atlantiku. To bude trvalá, blízká hrozba schopná nést značný počet pozemních útočných raket, které mohou ohrozit naši vlast.“Zdroj: newsweek.com
Ruská ponorka soudného dne Belgorod spatřena v Arktidě
Článek Ruské jaderné ponorky rozmístěné u pobřeží USA vyvolávají poplach se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden