Zelenskyj byl zamítnut se žádostí vystoupit na Oskarech
RSS

Zelenskyj byl zamítnut se žádostí vystoupit na Oskarech

V uplynulém roce Volodymyra Zelenského s otevřenou náručí vítaly předávání cen, filmové festivaly a dokonce i newyorská burza. (Foto: Flickr / ilustrační)Ale když jde o to, aby se dostal do vysílání nejžádanějšího televizního přenosu – Oscarů -, setkává se ukrajinský vůdce s chladnou tváří.Již druhý rok po sobě Akademie Zelenského, který doufal, že po svém vystoupení na Berlínském filmovém festivalu (na dálku) minulý měsíc získá virtuální místo v nedělním oscarovém přenosu na ABC, odmítla.
Zelenskyj získal Oskara od Seana Penna
Zdroje uvádějí, že agent Mike Simpson z agentury WME požádal Akademii o zařazení komediálního herce, který se stal politikem, ale byl odmítnut. Akademie se k tomu odmítla vyjádřit.Zelenského ucházení se o Oscary přichází v době, kdy průzkumy veřejného mínění ukazují, že podpora Američanů pro poskytnutí pomoci Ukrajině oslabila.Po ruské invazi na Ukrajinu v únoru 2022 se Zelenskyj objevil prostřednictvím satelitu na filmových festivalech v Cannes a Benátkách i na předávání cen Grammy a v září prakticky zazvonil na zahajovacím zvonu newyorské burzy.
Předseda Sněmovny reprezentantů McCarthy odmítl pozvání na Ukrajinu
Na lednovém předávání Zlatých glóbů uvedl Sean Penn Zelenského, který zopakoval své poselství z posledních více než 12 měsíců, že Ukrajina vyhraje válku proti Rusku, a zatleskal „svobodným lidem svobodného světa – těm, kteří se sjednotili na podporu svobodného ukrajinského lidu“.Simpson se zapojil, protože zastupuje Aarona Kaufmana, který spolu s Pennem režíroval Zelenského dokumentární film „Superpower“ , jenž měl premiéru na únorovém filmovém festivalu v Berlíně. Během různých tiskových akcí k tomuto filmu Penn vyzval americkou vládu, aby zvýšila svou vojenskou podporu Ukrajině, včetně „dodávek a zásobování přesnými raketami dlouhého doletu“. V prosinci Zelenskyj navštívil USA, aby se setkal s prezidentem Bidenem a vyzval Kongres k zaslání větší vojenské pomoci Ukrajině.Ne všichni však souhlasí s tím, aby Zelenskyj dostal více prostoru. Loni producent Oscarů Will Packer Zelenského vystoupení zamítl. Podle zdrojů Packer vyjádřil obavy, že Hollywood věnuje Ukrajině pozornost jen proto, že lidé postižení konfliktem jsou běloši. Naopak Hollywood podle něj ignoruje války po celém světě, které mají dopad na lidi jiné barvy pleti.
Sean Penn: Pokud Akademie nenechá Zelenského promluvit, roztavím své Oscary
Packer na žádost o komentář nereagoval. Není jasné, jaké jsou důvody letošního odmítnutí Oscarů, nicméně Akademie se tradičně raději zaměřuje na přínos filmařské obce a vyhýbá se čemukoli politickému.Akademie mezitím není jedinou skupinou, která Zelenského odmítla. V září Zelenskyyho tým oslovil filmový festival v Torontu s žádostí o vystoupení lídra přes satelit, ale byl odmítnut. Mluvčí TIFFu tehdy uvedl, že festival „nekomentuje rozhovory s hodnostáři, vládními úředníky nebo mezinárodními velvyslanectvími“. Mluvčí dodal, že festival „je solidární s Ukrajinci doma i v zahraničí a je hrdý na to, že na letošním festivalu může představit hloubku a kreativitu ukrajinských filmařů“.V posledních měsících Zelenského tým angažoval Simpsona, který zastupuje takové osobnosti, jako jsou Quentin Tarantino a Bong Joon Ho, aby se po loňském odmítnutí pokusil Globusy znovu oslovit. Zatímco Glóby nápad přijaly a věnovaly Zelenskymu několik minut vysílacího času, Akademie neměla zájem. Jako další osobní zajímavost lze uvést, že Simpsonův syn Tommy spolupracoval na písni pro film „Superpower“ s ukrajinskou herečkou a popovou zpěvačkou Tinou Karol.Zdroj: variety.com
Článek Zelenskyj byl zamítnut se žádostí vystoupit na Oskarech se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden