PM Orbán: Maďarsko vetuje rozpočet EU a balíček obnovy! „Nedojde k žádné dohodě, pokud se nedohodneme na všech,“ tvrdí premiér Orbán

PM Orbán: Maďarsko vetuje rozpočet EU a balíček obnovy! „Nedojde k žádné dohodě, pokud se nedohodneme na všech,“ tvrdí premiér Orbán

Orbán to oznámil krátce poté, co velvyslanci členských států při EU v pondělí drtivou většinou schválili mechanismus, který umožní většině členských států EU postihovat kterýkoli členský stát, který nedodržuje právní stát. Jedinými dvěma zeměmi, které byly proti opatření, byly Maďarsko a Polsko.
„Právě jsme byli informováni o nejnovějším vývoji týkajícím se stavu provádění balíčku MFF / NGEU [víceletého finančního rámce a nástroje EU pro obnovu EU nové generace],“ napsal Orbán.
Orbánův tiskový tajemník Bertalan Havasi zdůraznil, že Orbán již dříve poukázal na to, že takový krok ohrožuje důvěru mezi členskými státy i zájmy Maďarska, pokud příští sedmiletý rozpočet a balíček pro nouzové zotavení podléhají podmínkám, které nespecifikují co je údajné porušení předpisů a „může svévolně vést k politicky sankční rozpočtové sankci s použitím dvojího metru“.
Společné hodnoty, včetně právního státu, jsou pro Maďarsko základní a jejich vymáhání a uplatňování musí posuzovat maďarský lid, který je stejně schopný jako kterýkoli jiný evropský národ, uvedl Havasi. Píše portál RMX .
„Zda by maďarské veto mohlo vést ke krizi? Opakuji: Břemeno odpovědnosti spočívá na těch, kteří tuto situaci způsobili navzdory dobře formulovanému postoji HU,“ napsal Kovács.

1/2 Hungary's veto of the EU budget: It wasn't Hungary that altered its stance and position. Our stance has been clear all along. Prior to attending the debate on the MFF/Next Generation, PM Orbán received a mandate from the HUN Parliament on the direction we must take.
— Zoltan Kovacs (@zoltanspox) November 16, 2020

Příspěvek PM Orbán: Maďarsko vetuje rozpočet EU a balíček obnovy! „Nedojde k žádné dohodě, pokud se nedohodneme na všech,“ tvrdí premiér Orbán pochází z ČeskoAktuálně.cz
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější