Český soud zrušil povinné pravidlo o obličejové masce; Ministerstvo má na odstranění chyb jeden týden

Český soud zrušil povinné pravidlo o obličejové masce; Ministerstvo má na odstranění chyb jeden týdenČeši již nebudou mít povinnost nosit obličejové masky v rozsahu, který je v současné době vyžadován po rozhodnutí Městského soudu v Praze.
Městský soud zrušil mimořádné opatření, kterým ministerstvo zdravotnictví od 21. října prodloužilo povinnost nosit v České republice obličejové masky.
Podle rozhodnutí soudu ministerstvo dostatečně neodůvodnilo důvody, proč je taková povinnost nezbytná. Soud rozhodl, že opatření bude zrušeno 21. listopadu, takže ministerstvo mělo čas na přijetí nových bez problémů, dodala na Twitteru mluvčí soudu Markéta Puci.
„Opatření z 19. října postrádá konkrétní, srozumitelné a opodstatněné úvahy, na jejichž základě by soud mohl účinně a odpovědně zkoumat, zda je skutečně nutné trvat na povinném nošení ochranných dýchacích prostředků v rozsahu, který je v současné době stanoven k dosažení deklarovaného cíle , “píše se v rozsudku. Píše portál RMX .
Podle soudu ministerstvo převzalo pouze odůvodnění z dřívějších opatření a nevysvětlilo, proč pravidla zpřísnilo. V odůvodnění chybí také jakékoli konkrétní informace týkající se vývoje epidemické situace, které ministerstvo při změně zohlednilo.
The post Český soud zrušil povinné pravidlo o obličejové masce; Ministerstvo má na odstranění chyb jeden týden appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější