Policejní provokace před budovou NM je na demisi ministra Rakušana
RSS

Policejní provokace před budovou NM je na demisi ministra Rakušana

MICHAL MALÝ
Z medií jsme se dozvěděli, že se demonstrace na Václavském náměstí zúčastnily tisíce lidí a pak se stovky demonstrantů snažily vniknout do budovy Národního muzea a strnout vlajku Ukrajina. Dále jsme se dozvěděli, že se  děkan VŠE doc. Ing. Miroslav Ševčík, CSc.  pokusil prý vniknout do budovy Národního muzea a podílet se tak na sundání vlajky.
Tak se podívejme na to, jak to bylo. Na Václavském náměstí se demonstrace nezúčastnili tisíce, ale  desítky tisíc lid í. Před budovou Národního muzea nebyly stovky lidí, ale  desítky . Na budovu nijak  neútočili  a ani na policisty. Stáli v hloučku před policisty pod budovou a dožadovali se sundání vlajky Ukrajiny verbálně, jinak byli v klidu. Měli transparenty „stop válce“ a české vlajky.
V jednu chvíli vyšel z budovy NM muž v hnědé kukle a vydal policistům pokyny. Ti bezprostředně poté zaútočili na stojící skupinu lidí a  vyvolali tak potyčku . Podle videa šlo o aktivitu policie a zahájení fyzického násilného střetu z její strany.  Docent Ševčík se nijak nesnažil vniknout do budovy , dění pouze natáčel na mobil a snažil se pomoci policií zraněnému člověku a uklidnit nastalou situaci.
Podívejte se na video: 
Policie zaútočila na protestující včetně docenta Ševčíka a zřejmě i zástupce tisku:

Přesto media docenta Ševčíka dehonestují titulkem článku jako například:  Děkan Ševčík se po demonstraci pokusil dostat do Národního muzea, VŠE se to nelíbí
Naprosto skandální je v této souvislosti titulek serveru forum24.cz s fotofrafií pod ním.  ZDROJ   
Přes tato fakta je hlouček lidí démonizován a  docent Ševčík skandalizován  a pozván k rektorovi VŠE na „kobereček“. Již před demonstrací zazněla varování, že dojde k provokaci a bohužel se tak stalo. Je smutné, že k tomu došlo, a ještě smutnější je, že potyčku vyvolala na pokyn muže v civilu sama policie, respektive její zásahová složka. To je pomáhat a chránit? Komu? Vládě proti lidu této země? Takže, abyste věděli:  republiku nedáme! Svobodu si nenecháme vzít! Ševčíka nedáme!
Policie zasáhla proti lidem, kteří ve skutečnosti požadovali, aby státní instituce dodržovala při vyvěšování vlajek Zákon o státních symbolech a diplomatické protokoly. Místo, aby policie vstoupila v jednání s představiteli Národního muzea a zjednala nápravu, tak napadla občany, kteří tuto nápravu požadovali. Následoval i nevyprovokovaný brutální zásah:
Požaduji nejen za nedělní akci, ale i za předchozí kroky Ministra vnitra a Vlády Petra Fialy demisi vlády včetně ministra vnitra , medii spojovaného s organizovanou trestnou činností. Prosím sdílejte a šiřte, nesmíme nečinně přihlížet nastolování novodobé totality! Lidé odmítají nástup novodobé totality, odmítají válku a podporu její eskalace ze strany vlády dalším vyzbrojováním!
Michal Malý
The post Policejní provokace před budovou NM je na demisi ministra Rakušana first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden