10 tisíc nizozemských zemědělců protestuje v Haagu
RSS

10 tisíc nizozemských zemědělců protestuje v Haagu

Protestující tvrdí, že nizozemská vláda lže o rozsahu problému s emisemi, aby se zmocnila soukromých pozemků…Tisíce nizozemských zemědělců v sobotu protestovaly proti vládní politice snižování emisí dusíku a varovaly, že tato politika vyřadí farmy z provozu a ovlivní produkci potravin.Na akci v Haagu před regionálními volbami, které se konají tento týden, bylo možné vidět stovky traktorů z celého Nizozemska a podle agentury Reuters se jí zúčastnilo více než 10 000 zemědělců.
Kanadský farmář natočil video, co ho nutí vláda dělat s mlékem
Tens of thousands of people turned up for the Dutch farmers protest. Stand for freedom. pic.twitter.com/lAUW1QuqhV — PeterSweden (@PeterSweden7) March 11, 2023 Protestující obviňovali nizozemskou vládu, že nutí zemědělce opustit půdu v soukromém vlastnictví, aby se zavděčila Bruselu, a nesli transparenty s nápisy „Žádní zemědělci, žádné potraviny“ a „Žádný „problém“ s dusíkem neexistuje“.„Bojujeme proti zkorumpované a nespravedlivé vládě,“ řekla účastníkům protestu Eva Vlaardingerbroeková, významná účastnice kampaně na obranu zemědělců. Hovořila o vládě, která „vyhání naše zemědělce z jejich půdy“ a která se „obrátila proti vlastnímu obyvatelstvu“.
Nizozemská policie tvrdě potlačuje protesty farmářů v čínském stylu
„Naši zemědělci po staletí vyráběli potraviny pro miliony lidí na celém světě. A namísto toho, co tvrdí ti lháři v Haagu, tak činili zodpovědným a udržitelným způsobem.“„Ale náš kabinet se o přírodu nestará. Prostě si vymysleli lež, aby našim zemědělcům ukradli půdu,“ dodala.Our farmers are fighting against the worst kind of injustice: a government that has turned on its own people. The government created a lie to rob our farmers of their land. But we won’t let it happen. Our #DutchFarmers are an example to the world. My speech with subtitles. pic.twitter.com/QYiFbkR2zM — Eva Vlaardingerbroek (@EvaVlaar) March 11, 2023
Nizozemská vláda vykoupí a uzavře 3 tisíce zemědělských podniků kvůli pravidlům EU
Vláda premiéra Marka Rutteho slíbila, že přijme radikální opatření, aby splnila svůj ambiciózní cíl snížit do roku 2030 emise dusíku v zemi na polovinu, a za hlavního viníka označila rozsáhlý zemědělský sektor země kvůli velkému počtu hospodářských zvířat a používání hnojiv.V loňském roce vláda oznámila plány na snížení počtu hospodářských zvířat o třetinu a zemědělcům bylo rovněž oznámeno, že jejich půda může být předmětem povinného výkupu.Zemědělští pracovníci uspořádali proti vládní politice několik demonstrací a v loňském roce při masových protestech zablokovali dálnice a distribuční centra supermarketů.
Nizozemská novinářka odhalila, kdo stojí za plánem potravinové krize
„Tyto redukce jsou tak výrazné, že tyto venkovské komunity budou ekonomicky zcela zdevastovány,“ řekl loni v červnu Sander van Diepen, mluvčí nizozemského zemědělského a zahradnického svazu LTO Nederland.Henk Staghouwer, bývalý nizozemský ministr zemědělství, kterého Mark Rutte jmenoval, aby plány dotáhl do konce, loni v září po bouřlivém létě plném masových demonstrací rezignoval a přiznal, že po zralé úvaze nebyl „tou správnou osobou, která by měla dohlížet na úkoly, které přede mnou stály“.Regionální volby do nizozemského Senátu se mají konat 15. března.Zdroj: rmx.news
Článek 10 tisíc nizozemských zemědělců protestuje v Haagu se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden