Pavel k demonstrantům: Takové lidi nemůžete brát vážně
RSS

Pavel k demonstrantům: Takové lidi nemůžete brát vážně

FB
Reakce prezidenta České republiky Petra Pavla k demonstraci, která se v sobotu konala v Praze na Václavském náměstí. Lidé, kteří tam přišli, podle něj „nechtějí naslouchat, ale bořit“. „Takové lidi nemůžete brát vážně,“ řekl prezident Petr Pavel při diskusi ve Slovenském národním divadle, které se zúčastnil spolu se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou.
Nulová empatie, nálepkování, aplikace plošné presumpce viny, plošná ostrakizace, nadřazenost, povyšování, výroba nového třídního nepřítele, abyste zakryli podstatu problému, výroba nových mániček a podvratných živlů v přímém přenosu. Co se v mládí u socialistické armády naučíš, v pozici prezidenta ve stáří jako když najdeš.
Ono se to z neprodyšně hlídaného divadla mluví. Na chvíli jsem si ale představil, že by vystoupil v tu sobotu na pódium, vzal si mikrofon do ruky a těm desítkám tisíc lidí řekl: „Vy, kteři jste sem dnes přišli, nechcete naslouchat. Chcete bořit. Neberu vás vážně.“ Řekl bych, že záběry panického odjezdu z místa by obletěly zpravodajský svět.
Fakt moc prosím lidi kolem něj, šlápněte mu na brzdu. Je jen pár dní od inaugurace a příkopy mezi lidmi jsou zase hlubší a dno v nedohlednu. Děkuji.
The post Pavel k demonstrantům: Takové lidi nemůžete brát vážně first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden