Šándor? Trapas roku …
RSS

Šándor? Trapas roku …

PL
Zklamání. Trapas roku. Známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová neskrývá rozčarování nad tiskovou konferencí, kterou ve čtvrtek uspořádal generál Andor Šándor. “Čekali jsme, že to bude odborné a bylo to odporné,” konstatovala Hamplová.

Veřejným prostorem velmi negativně rezonuje tisková konference, kterou svolával bezpečnostní expert a bývalý šéf Vojenské rozvědky Andor Šándor. Předem totiž nespecifikoval, čeho se tiskovka bude týkat. Pouze avizoval, že půjde o “důležitou bezpečnostní výzvu občanům České republiky”.

Výsledek všichni znají. Jednalo se o komerční akci, na které proběhla prezentace nového produktu, podzemního krytu, který specializovaná firma za “velmi výhodnou” cenu dodá a nainstaluje. Na sociálních sítích lidé od prvních chvil začali generála nazývat novým Horstem Fuchsem, což je slavný teleshopingový prodejce. 

Nyní přišla brutální kritika takřka z vlastních řad. Velké zklamání projevila advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. Podle jejích slov to bylo odporné. 
Hamplová, která hodlá na podzim kandidovat do Senátu za obvod Kroměříž, se často s Šándorovými názory překrývá a na svých sociálních sítích dokonce sdílela pozvánku na tiskovou konferenci. Napjatě ji proto sledovala.
“Léčba Šándorem: Čekali jsme, že to bude odborné, a bylo to odporné. Nemohu se nevyjádřit, protože jsem jako tisíce jiných sdílela pozvánku na tiskovou konferenci, a komentovala ji s vážnými obavami. Pokud však byl myšlen vážně obsah tiskové konference pana Andora Šándora, kterou jsme všichni pochopitelně očekávali s těmito vážnými obavami, musím říct, že jsem podobné využití situace tímto způsobem především nepochopila, a nic podobného jistě nikoho nenapadlo. Pan Andor Šandor se tímto krokem především zdiskreditoval,” míní advokátka. 
Současná doba totiž podle ní přináší mnoho negativního, ale jedno pozitivní – tříbí charaktery. “S důvěrou lidí se zkrátka neobchoduje. Znám Andora Šándora jen z médií, přesto cítím obrovské lidské zklamání. My právníci tomu, co představovala ona pozvánka na tiskovou konferenci, říkáme „zastřené jednání“ a jednání „v rozporu s dobrými mravy“. V dnešní době je to obzvláště odsouzeníhodné. Pokud pan Andor Šándor četl reakce lidí, co od této tiskové konference očekávají, a jaké pocity v nich vyvolává, byla tu jediná možná reakce. Zrušit ji. Tedy – buď se pan generál zbláznil, nebo jsou v tom tak velké peníze, že mu to stálo za to. Kdyby nešlo o vážné věci, nazvala bych to trapasem roku,” dodává Jana Zwyrtek Hamplová.
 
PL
The post Šándor? Trapas roku … first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden