Soudce zamítl žádost společnosti Moderna. Klíčový případ bude odhalen
RSS

Soudce zamítl žádost společnosti Moderna. Klíčový případ bude odhalen

Klíčový případ vakcíny COVID-19 přechází do fáze zjišťování poté, co americký soudce zamítl návrh společnosti Moderna na zamítnutí některých nároků na porušení patentu. (Foto: Flickr)Společnost Moderna a americká vláda, která společnost podpořila, neprokázaly, že by nároky týkající se smlouvy společnosti s vládou na vakcínu COVID-19 měly být zamítnuty, rozhodl 10. března americký okresní soudce Mitchell Goldberg.Goldberg koncem roku 2022 podobnou snahu zamítl, ale společnost Moderna svou nabídku obnovila poté, co vláda podala prohlášení, v němž tvrdila, že nárokům týkajícím se smlouvy by měla čelit ona, nikoliv společnost.
Moderna potvrdila novou „injekci“ mRNA pro obnovu srdečních svalů po infarktu
Strany však neprokázaly, že vládní výklad „má přednost před soudní analýzou této otázky“, uvedl Goldberg.Společnost Moderna a vláda tvrdily, že podle 28 U.S.C. 1498 by měly být nároky zamítnuty a přesunuty k Soudu pro federální nároky. To by znamenalo, že vláda by byla zařazena jako žalovaná strana a nahradila by společnost Moderna a vláda by byla odpovědná za zaplacení případné přiznané náhrady škody.Dotyčný zákon stanoví, že veškeré nároky z porušení práv týkající se vynálezů používaných „vládou nebo pro vládu“ a s „povolením a souhlasem vlády“ musí být projednány u Court of Federal Claims.
Covid je jako sezonní chřipka, překvapil ředitel společnosti Moderna
Ve smlouvě o vakcíně z roku 2020 mezi společností Moderna a americkou armádou bylo uvedeno, že je určena „pro vládu Spojených států … a pro obyvatelstvo USA“ .Zatímco společnost Moderna a vláda uvedly, že důkazy potvrzují, že smlouva byla uzavřena „vládou nebo pro vládu“ , společnosti Arbutus Biopharma a Genevant Sciences uvedly, že spor „lze vyřešit pouze na základě plně rozvinutého spisu“, a naléhaly na soud, aby umožnil zjištění.Goldberg, jmenovaný Georgem W. Bushem, souhlasil.
Moderna couvá a po propadu poptávky garantuje vakcíny covid-19 „zdarma“
„Otázku [§] 1498(a) budu posuzovat poté, co se obě strany zapojí do zjišťování, které poskytne žalobci možnost prostudovat celou neredigovanou verzi smlouvy ‚-0100 a zjistit skutečnosti týkající se této smlouvy,“ řekl.Nové události zdůrazňují potřebu zjišťováníSoudce uvedl, že nový vývoj v případu upozorňuje na potřebu zjišťování.
Pfizer a Moderna budou zkoumat vlastní vakcíny kvůli rizikům myokarditidy
Původní smlouva, neboli smlouva ‚-0100, byla uzavřena pro vládu, tvrdí jak společnost Moderna, tak američtí představitelé. Strany však také uznaly, že druhá smlouva, uzavřená v roce 2022 a známá jako smlouva ‚-0017, nespadá pod zákon, protože v ní chybí určité formulace.Stanovisko k druhé smlouvě nebylo známo, když soudce v roce 2022 rozhodoval o návrhu na zamítnutí.„Kdybych vyhověl návrhu společnosti Moderna, který požadovala ve svém původním návrhu na zamítnutí, tato skutečnost by nevyšla najevo a nařízené osvobození by mohlo být nesprávné,“ uvedl soudce.Zdroj: theepochtimes.com
Úsek genové sekvence covid-19 je stejný jako gen patentovaný v roce 2016 Modernou
Článek Soudce zamítl žádost společnosti Moderna. Klíčový případ bude odhalen se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden