Francie: Majitel domu vyhnal squattery, musí jim zaplatit za újmu (video)
RSS

Francie: Majitel domu vyhnal squattery, musí jim zaplatit za újmu (video)

Již mnohokrát jsem zde upozornila na zcela běžné zvyklosti v některých evropských zemích (zejména Itálie, Francie a Španělsko). Pokud se vám někdo nabourá nelegálně do domu a vy do 48 hodin nijak nezareagujete, pak nesmíte nezvaného „hosta“ vyhnat.
Mezitím samozřejmě musíte platit všechny běžné poplatky a neexistuje způsob, jak přimět nezvané nájemníky k tomu, aby zaplatili – a především aby odešli. Další pravidla, která například právě ve Francii platí, přísně zakazují vystěhovat vetřelce v zimním období.
Právě na to nyní narazil majitel domu v Lyonu, do kterého se nabourali squatteři…
28. února dva squatteři z rue des Tuileries v Lyonu zažalovali majitele domu za to, že byli vystěhováni před datem 31. března, což schválil soud. V úterý rozhodl soudce: Squatteři se nemohou vrátit, ale majitel jim musí zaplatit 2 000 eur jako náhradu škody za jeho nestandardní postup.
To znamená, že podle zákona – a také na základě původního rozhodnutí soudu –  měl majitel squattery ponechat v domě až do 31. března (nesmí je vyhnat v zimním období). Nyní je tam již pouštět nemusí, ale musí jim zaplatit odškodné.
Squatteři napadli majitele areálu, když se je zpočátku pokoušel vyhnat.
Nelegální obyvatelé byli nuceni objekt opustit, když 23. ledna zjistili, že v jejich nepřítomnosti byly vyměněny zámky, a že na místo byli majitelem vysláni pracovníci bezpečnostní agentury, aby jim zabránili v návratu. Soud měl za to, že se jedná o vyklizení před datem stanoveným soudy, tedy 31. březnem, kdy měli squat ukončit.
Soudci v Lyonu měli za to, že vlastník musí  zaplatit žalobcům – tedy squatterům – náhradu škody ve výši 2000 eur za to, že je z domu vyhnal před stanoveným datem. Stejně tak musí majitel domu zaplatit 1000 EUR na právní pomoc obou squatterů.
Na videu níže se můžete podívat, v jakém stavu squatteři dům zanechali. Samozřejmě nemusí za způsobené škody zaplatit ani euro…

Lyon: la propriétaire d'un immeuble condamnée pour avoir délogé des squatteurs pendant la trêve hivernale pic.twitter.com/ASqq6UxFqk
— BFMTV (@BFMTV) March 16, 2023

 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek Francie: Majitel domu vyhnal squattery, musí jim zaplatit za újmu (video) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden