Čenda čornul čoko
RSS

Čenda čornul čoko

LADISLAV VĚTVIČKA
To je smutne. Taky mlady, hezky prezident a už druhy kiks za sebu. Ten prvni byl, jak kajsik v cizině označil demonstraci našich pokojnych spoluobčanu za sraz lidi, ovlivněnych ruskyma dezinformacema, keři chtěju enem bořit.


To može řikat jakysik předsudečny nenavistnik, ale neměl by to řikat c hlop, kery ještě zepar  dnu před tym tvrdil, že bude prezidentem všeckych.
„A ten druhy kiks je jaky?“ zeptal se Helmut.
No to je ten posledni připad, kdy se zachoval jak chytra horakyňa, ani naha, ani oblečena. Vlada se rozhodla okrast duchodce, navic se zpětnu platnosťu, uřednici v Praze to schvalili a čekalo se, jestli to Peťa podepiše, nebo se zachova jak chlop. Na to přece nepotřebujete ustavni pravniky, aby vam bylo jasne, že to košer neni. Raz to je v zakoně, tak to ma platit hlavně pro stat. Ja nemožu za to, že prošustroval prachy na rozdavani střeliva. Když na to nemam, tak nerobim machra.
„Ale to přece zrobil dobře, že to podepsal a zaroveň se zeptal teho dědka, jestli to zrobil dobře, nebo ni?“ divil se Helmut.
Mysliš, synku?  Mi to připada to same, jak kdyby Čenda vylezl na ulicu, zebral duchodcovi kofilu s modrym černochem, zežral ju a řekl, že se pude zeptat pravnika, jestli to tak može byt…
„No to by mu hned řekli, že to je čoko-čorka, byl by potrestany a musel duchodcovi nahradit škodu“ robil chytreho Helmut.
Ve spravnem statě by to tak bylo, synku. Ale mam taky blby pocit, že  než ten dědek za rok  vyda svuj vynos, kofila bude zežrana, duchodca nic nedostane a ti, keři schvalili čorku, budu dal sedět v parlamentu…
Nebo ste už zažili, aby byl uřednik za svoje prasarny potrestany?
Stat, kde musite rok čekat, aby vam řekli, jestli je cosik ustavniho nebo ni, je pěkně prohnily.
Ladik Větvička, kuncipient Ustavniho sudu, Praha

The post Čenda čornul čoko first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden