Pfizer dostane podle nové dohody od EU zaplaceno i za ty covid „vakcíny,“ které nikdy nebudou vyrobeny
RSS

Pfizer dostane podle nové dohody od EU zaplaceno i za ty covid „vakcíny,“ které nikdy nebudou vyrobeny

Největší zlodějina v dějinách EU je bezesporu nákup takzvaných „covid vakcín,“ který proběhl hezky potají přes SMS šéfky EU Lejnové a šéfa Pfizeru Bourly.
Tato zlodějina tak zcela zbytečně vytáhla z kapes daňových poplatníků miliardy a podle všeho další miliardy ještě stát bude. A to EU podle nové dohody z vašich daní zaplatí i dávky, které nikdy nebudou vyrobeny.
Evropské státy si stěžují na masivní přebytek dávek vakcín – další dodávky vakcíny Pfizeru jsou ale smluvně dohodnuty. Americký farmaceutický gigant se nyní milosrdně rozhodl nabídnout 40procentní snížení dodávaných dávek (připomínám, že původně Lejnová objednala 10 dávek pro každého občana EU).
Nicméně, Pfizer chce dostat zaplaceno i za zboží, které se nikdy nevyrobí.
Podle zprávy ve  Financial Times  nabídla společnost Pfizer EU dodatek ke smlouvě, který by snížil počet dávek vakcíny, které mají být dodány, o 40 procent a zpozdil dodávky. 
Farmaceutický gigant to podává jako ústupek poté, co si státy EU stěžovaly na množství zbytečných dávek vakcín: jak známo, málokdo se dnes ještě zajímá o genové injekce, protože nejsou ani účinné, ani bezpečné. Takzvaná pandemie je každopádně dávno pryč. Důsledek: draze zakoupená vakcína musí být zničena.
Skutečným skandálem však je, že Pfizer, který tak přichází o lukrativní zdroj příjmů v důsledku rychle klesající poptávky po experimentálních lécích pro genovou terapii proti Covid-19, nechce snížit platby: společnost nyní trvá na platbách za smluvní objednávky dávek, které nebudou nikdy vyrobeny. Jak už to tak bývá, přesné detaily nejsou známy, protože smlouva nebyla zveřejněna.
Kontroverzní eurokomisařka pro zdraví Stella Kyriakidesová tvrdí, že postup je v pořádku. „Spoluprací jsme dosáhli výrazného snížení dávek, prodloužení doby naší smlouvy daleko po roce 2023 a zabezpečení dodávek, pokud by bylo potřeba více dávek,“ řekla.
„Pokud chceme změnit dodávky vakcín, potřebujeme dohodu.“ Další plýtvání penězi daňových poplatníků ze zemí EU ji evidentně netrápí.
Mezitím se ozývá odpor z Polska, Bulharska, Maďarska a Litvy. Odpovědní ministři zdravotnictví vyzvali k jednání o lepších smlouvách:
„Podle našeho názoru nepředstavují tyto návrhy konečné a spravedlivé řešení problémů s přebytkem vakcíny Covid-19 a neodpovídají potřebám zdravotních systémů, potřebám občanů a finančním zájmům členských států,“ uvádí společné prohlášení.
Polsko už loni  nové dodávky vakcín nepřijalo ani je nezaplatilo. Polský ministr zdravotnictví Adam Niedzielski odsoudil, že dohoda zvýhodnila farmaceutické společnosti, nikoli občany EU.  Požadoval také zveřejnění důvěrné smlouvy.
„Navrhovaný dodatek společnosti Pfizer k dohodě s Pfizerem je pro nás jednoznačně nepřijatelný vzhledem ke kritické situaci nadměrné nabídky vakcín v Bulharsku a neodůvodněné finanční zátěži produktů určených ke zničení,“ řekl bulharský ministr zdravotnictví Assen Medžidiev  .
Země, které se změnami smlouvy nesouhlasí, což jsou zároveň i země, kde již není o genové injekce žádný zájem, zůstanou přesto vázány původními podmínkami.
Zajímavé je, že se nezmiňuje fakt, že takzvaná vakcína Pfizer je nejen zbytečná, ale skutečně ji lze klasifikovat i jako katastrofální z hlediska kvality a bezpečnosti. Big Pharma si evidentně v EU bude i nadále slušně mastit kapsy.
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek Pfizer dostane podle nové dohody od EU zaplaceno i za ty covid „vakcíny,“ které nikdy nebudou vyrobeny se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden