Dokumenty americké vlády dokazují, že fluorid poškozuje IQ u dětí
RSS

Dokumenty americké vlády dokazují, že fluorid poškozuje IQ u dětí

Jak nebezpečný je fluorid pro duševní vývoj dětí? Podle nedávné zprávy vydané vládou USA tato chemikálie zjevně snižuje inteligenční kvocient dospívajících.
Americká vláda nyní souhlasila se zveřejněním  kontroverzní zprávy  popisující vliv fluoridu na inteligenční kvocient (IQ) dětí.
Zpráva byla připravena americkým Národním toxikologickým programem (NTP) a potvrzuje předchozí studie, které ukazují, že vysoké koncentrace fluoridu mohou poškodit duševní vývoj dětí. Zpráva dochází k závěru, že prenatální a raná dětská expozice fluoridu může snížit IQ dětí.
Tato zpráva byla zveřejněna jako součást právního sporu mezi americkou Agenturou pro ochranu životního prostředí (EPA) a Fluoridovou akční sítí (FAN).
FAN a žalobci se snaží dokázat, že fluorid je neurotoxin a měl by být regulován nebo zakázán. Celkem má tato zpráva  přes 1500 stran  a obsahuje připomínky externích recenzentů a interních útvarů Ministerstva zdravotnictví.
Shrnutí monografie NTP z května 2022 uvádí:  „
Tento přehled odhaluje se střední jistotou, že vyšší expozice fluoridu je trvale spojena s nižším IQ u dětí. Je zapotřebí více studií, abychom plně pochopili potenciál nižší expozice fluoridu pro IQ dětí.“
Důrazně doporučujeme, aby se rodiče vzdělávali o potenciálních zdravotních rizicích fluoridu a zajistili, že jejich děti mu nebudou nadměrně vystaveny, aby nebyl ohrožen jejich duševní vývoj.
Fluorid je také  spojen  se snížením hladiny testosteronu u mužů. Tato chemická látka, která se nachází v komerční zubní pastě, mimo jiné interferuje s klíčovými enzymy nezbytnými pro produkci hormonu.
Zdá se však, že odstranit fluorid z těla  je schopen tamarind. Jak listy, tak dužnina se ukázaly jako účinné při detoxikaci fluoridu. Miliony lidí jsou vystaveny toxickému množství fluoridu prostřednictvím komunální vody, zubní pasty a dalších potravin a nápojů zpracovaných fluorizovanou vodou.
Fluorid se hromadí a přetrvávající nadměrná expozice fluoridu hraje důležitou roli ve vývoji zubní, kosterní a jiné fluorózy u lidí a domácích zvířat.
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek Dokumenty americké vlády dokazují, že fluorid poškozuje IQ u dětí se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden