Tajný dokument EU: Německá ekonomika na pokraji kolapsu – deindustrializace pokračuje
RSS

Tajný dokument EU: Německá ekonomika na pokraji kolapsu – deindustrializace pokračuje

Na úvod je třeba zdůraznit, že naše ekonomika je plně závislá na té německé, tedy pokud se cokoli týká tamní ekonomiky, týká se to – možná jen s malým zpožděním – také té naší.
U nás prozatím udržuje průmysl jen levná pracovní síla, ovšem ve světle vysokých cen energií se i tato výhoda ve srovnání třeba s americkými pobídkami zcela stírá…
Německá ekonomika není v dobré kondici. Mnoho pracovních míst by mohlo být ztraceno. Alespoň to vyplývá z tajného dokumentu EU, který se  podařilo získat deníku  Bild .
Tajná zpráva Evropské komise ukazuje, že energetická krize dopadá na evropské společnosti mnohem silněji než na americké a čínské. Politici jen udržují zdání, že je vše v pořádku.
Průzkum Evropského průmyslu ukazuje, že 34 procent ředitelů plánuje omezit nebo pozastavit své investice do stávajících společností. Nejméně 15 procent již nechce investovat vůbec. Každý druhý (!) ředitel opouští společnost.
Téměř každá čtvrtá společnost zvažuje outsourcing práce. Bylo by to levnější, i kdyby zanikly stovky nebo tisíce pracovních míst.
Nedostatek investic dlouhodobě ovlivní konkurenceschopnost Německa. Řešením by mohlo být snížení cen energií. Zpráva od špičkových konzultantů společnosti McKinsey však ukazuje, že Německo by mohlo v roce 2025 čelit nedostatku čtyř gigawattů a v roce 2030 až 30 gigawattů!
Tolik ve stručnosti zpráva, která nezasahuje pouze Německo. Stále více se tak potvrzuje, že likvidace Evropy po všech směrech je řízená, nyní již může vše „dorazit“ jen přicházející bankovní krize, která i v roce 2008 přešla z USA do Evropy.
K tomu si přičtěte razantně se zhoršující bezpečnostní situaci – a to jak stran dalšího rozdmýchávání války na Ukrajině, tak díky nekončícímu toku džihádistů do Evropy a jejich vyzbrojování skrz na černém trhu rozprodávané dodávky zbraní pro Ukrajinu.
Do toho se pomalu ale jistě dostává do popředí digitální totalita, přicházející s nedávno schválenou eID a chystanými CBDC.
Evropskou společnost pak již jen dorazí bruselská politika zeleného údělu a schválená nařízení, která s ní souvisí.
Pokud stále někdo věří, že to vše je náhodné a nejde o řízené procesy, měl by se hezky rychle ze svého snu probudit…
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ] Článek Tajný dokument EU: Německá ekonomika na pokraji kolapsu – deindustrializace pokračuje se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden