Lobbista Telička by nás po 80-ti letech zase rád viděl pod německou správou

Lobbista Telička by nás po 80-ti letech zase rád viděl pod německou správou

JANA MARKOVÁ
To že si Češi vládli sami už příliš dlouho, si zřejmě myslí probruselský exkomunista a bývalý europoslanec Pavel Telička.
Jak jinak si vysvětlit výrok, že je na čase předat správu naší země Německu. Pod záminkou koronaviru a tentokrát pro změnu na vlastní žádost. Cituji: „8x větší Německo nemá za včerejšek ani polovinu nových případů, co Česko. Načase požádat Německo o pomoc. Ne s lůžky, ale s celkovou správou.“ Toť včerejší vyjádření pana Teličky na Twitteru v plném znění.
Musím za sebe říct, že ve mě vyvolává pocit, který bych jen s největším sebezapřením nazvala pouze rozporuplný. A také otázky. Otázky za koho tedy vlastně „kopou“ naši poslanci v Evropském parlamentu? Za koho lobboval pan poslanec Telička, když vyjednáním násobně menších dotací než třeba Polsko v podstatě pohřbil naše polistopadové zemědělství ? V čím zájmu jedná paní Jourová, která nás v rámci svého postupu a „boje proti dezinformacím“ hodila přes palubu už dávno? Kolik z těchto poslanců se skutečně postavilo za zájmy České republiky v EU a nikoliv za zájmy EU v České republice?
Podívejme se na současné Německo a na to, co by nás s největší pravděpodobností čekalo. Ekonomicky zničující politika Green Dealu, která znamená mimo jiné likvidaci automobilového průmyslu a současné podoby naší energetické soustavy. Přijímání a samozřejmě financování nikdy nekončícího přílivu nelegálních migrantů. Stále více a více posilující vliv LGBT…XYZ lobby a různých neomarxistických politických neziskovek. Stále dvojí kvalita potravin a pokorně zůstat odpadkovým košem Evropy. Utahování šroubů cenzury a naprostá eliminace jiných názorů, než těch progresivních. Stali bychom se ještě více jen levnou pracovní silou do zahraničních montoven. A spousta dalších bezvadných věcí, které by se po nás chtěly již víceméně samozřejmě. A podle pana Teličky bychom si zřejmě na demokracii už ani nehráli a rovnou bychom odevzdali všechnu moc do rukou nějakého protektora. Pro jistotu.
Možná zde existují lidé, kterým to imponuje a z nějakých důvodů by toto zřízení vítali . Já mezi ně nepatřím. Jsem totiž přesvědčená, že nikdo jiný než my v našem zájmu jednat nebude. O našich věcech si máme rozhodovat my tady v České republice. A mají o tom rozhodovat právě jen ti lidé, kteří zde dlouhodobě žijí, spojují s ní svou budoucnost, a kterých se to bezprostředně týká. Ne nikým nevolení úředníci v Berlíně, v Bruselu, nebo jinde za našimi hranicemi. Od toho tady máme naše instituce a naše demokratické volby.
 


Jana Marková


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější