Další velký požár v důsledku vznícení elektromobilu vznikl v areálu Deutsche Post
RSS

Další velký požár v důsledku vznícení elektromobilu vznikl v areálu Deutsche Post

Požárů elektromobilů přibývá, proto také v některých zemích již zakazují jejich parkování v podzemních garážích či suterénech domů. Požáry elektromobilů se hasí mnohem hůř než klasické požáry a škody jsou tak značné.
To nyní pocítila i Deutsche Post (německá pošta), která je do značné míry vybavena elektromobily.
Moře plamenů v areálu Deutsche Post ve Wismaru (Meklenbursko-Přední Pomořansko): Po vznícení elektrického vozidla z neznámého důvodu se požár rozšířil na další vozidla a střechu distribučního centra. Likvidace požáru trvala několik hodin, protože hašení elektrických vozidel je pro hasiče velkou výzvou.
Požár způsobila elektrická dodávka, která se vznítila. Poškozeno bylo 17 dalších vozidel, většinou s elektrickým pohonem, a také části třídicí a skladovací haly. Příčinu požáru má nyní objasnit znalec pověřený státním zastupitelstvím. Požár mohl mít možná technickou příčinu, ale příčinou mohly být i problémy s nakládáním.
Hasičský záchranný sbor byl v akci s početným kontingentem až do časných ranních hodin. Vzhledem k tomu, že vozidla na baterie nelze uhasit vodou a pěnou, byly hasební práce  spojeny s obtížemi .  Kvůli zvýšenému nebezpečí vznícení se baterie ve vyhořelých autech musely hodiny chladit vodou. Vraky musely být také odvezeny ve speciálních kontejnerech, které bylo nutné naplnit vodou, aby baterie znovu nezačaly hořet.
Prvotní odhady předpokládají škodu na majetku 750 000 eur, nikdo nebyl zraněn.
U takových zpráv se člověk musí divit, jak mohou politici nadále prezentovat kontroverzní e-auta jako jedinou cestu do budoucnosti.  Ideologicky řízená mánie elektrické mobility bude dříve nebo později rozbita realitou…
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 4 Průměrně: 5 ] Článek Další velký požár v důsledku vznícení elektromobilu vznikl v areálu Deutsche Post se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden