Bude nakonec Donald Trump zatčen? A pokud ano, tak kdy?
RSS

Bude nakonec Donald Trump zatčen? A pokud ano, tak kdy?

Dnes měl být ještě podle pátečních tvrzení zatčen Donald Trump, což ovšem on sám později vyvrátil. Nyní se však opět objevují rozporuplné informace, ale vzhledem k časovému posunu by se tak stalo asi až v nejbližších hodinách.
Nyní se však zdá, že dnes k žádnému zatčení nedojde. Přesto se dnes v New Yorku staví zátarasy, protože se očekávají protesty některých Trumpových fanoušků.
Představitelé donucovacích orgánů se v pondělí odpoledne setkali v sídle NYPD na dolním Manhattanu, aby naplánovali  možné obvinění bývalého prezidenta Donalda Trumpa z obvinění vyplývajících z plateb pornohvězdě, řekla osoba zapojená do plánování.
Obžaloba velkou porotou se očekává brzy, podle tří lidí zapojených do jednání. Velká porota se vrací ve středu.

„Budeme diskutovat o tom, jak přivést Trumpa,“ řekla osoba zapojená do plánování a dodala: „Zatím nebylo učiněno žádné rozhodnutí.“


Schůzky se měli zúčastnit členové newyorské policie, americké tajné služby, soudní úředníci a úředníci z kanceláře manhattanského okresního prokurátora Alvina Bragga.
Costello, který kdysi radil bývalému Trumpovu právníkovi Michaelu D. Cohenovi,  svědčil  před velkou porotou v pondělí odpoledne.
Jakmile bude zapečetěná obžaloba doručena soudci, kancelář DA bude diskutovat o Trumpově vydání s jeho právním zástupcem, podle soudního úředníka, kterému byla stejně jako ostatním poskytnuta anonymita, aby mohl diskutovat o plánovaných interních postupech.
Pokud by se Trump nevzdal, byl by na něj vydán zatykač.
Zda bude Trump spoután, je rozhodnutí, které učiní okresní prokurátor, řekl soudní úředník. Byly by mu sňaty otisky prstů, ale neočekává se, že by byl předváděn před veřejností v poutech, řekl úředník.
Manhattanský trestní soud, 17patrová budova ve stylu art deco, která se nachází severozápadně od Brooklynského mostu, byla v pondělí ráno obklopena více než tuctem zpravodajských dodávek. Bezpečnost byla zvýšena, když policisté a soudní úředníci postavili barikády před soudní budovou. Po protestujících nebylo ani stopy.
Starosta New Yorku Eric Adams v pondělí řekl, že se s Braggem ohledně situace nesetkal, ale je připraven na jakékoli eventuality.
„Monitorujeme komentáře na sociálních médiích a NYPD dělá svou vlastní roli, aby se ujistila, že ve městě nejsou žádné nevhodné akce. A jsme přesvědčeni, že to dokážeme,“ řekl Adams na nesouvisející akci na radnici.
Přední republikánský zvolený představitel ve státě řekl, že neočekává velké, protrumpovské protesty.
„Přijde stejných pár šílených lidí a to je vše,“ řekl republikánský představitel, kterému byla poskytnuta anonymita, aby mohl otevřeně mluvit o vnitrostranické dynamice.
„Pravděpodobně bude více protidemonstrantů než protestujících,“ řekl…
Během pár hodin by mělo být vše jasnější. Zatím se však nezdá, že by mělo dojít k zatčení Donalda Trumpa právě dnes…

Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek Bude nakonec Donald Trump zatčen? A pokud ano, tak kdy? se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden