V Izraeli přišli s návrhem zákona, který by zakázal vyučování o Ježíši, de facto by tak zakazovali křesťanství v místě jeho vzniku
RSS

V Izraeli přišli s návrhem zákona, který by zakázal vyučování o Ježíši, de facto by tak zakazovali křesťanství v místě jeho vzniku

Zákon by tak byl obdobou podobných zákonů, které platí v islámských chalífátech jako Saúdská Arábie nebo Katar. Jaký je v tomto ohledu postoj k Mohamedovi zdroje nezmiňují, nicméně zákon by znamenal jasnou, zákonem posvěcenou perzekuci tamní křesťanské menšiny.
Ta je perzekuovaná již ve všech islámských zemích a zdá se, že v posledních letech i v některých zemích evropských, kde je snaha prosazovat islám.
Izrael se tak přidává po bok zemí, které pilně pracují na likvidací křesťanství, v čemž je zřejmě tím nejpilnějším falešný papež Bergoglio.
Symbolický je i fakt, že se se zákonem přichází v období těsně před Velikonocemi.
Dva vlivní členové izraelského Knessetu (viz titulek) předložili návrh zákona, který staví mimo zákon výuku evangelia Ježíše Krista v Izraeli a odsuzuje ty, kdo jej porušují, do vězení.
Izrael již křesťanům zakazuje obracet na víru nezletilé, ale tento nový zákon půjde ještě dále a zakáže veškeré snahy vyprávět lidem o Ježíši.
Je možné, že by izraelská vláda ještě  letos schválila legislativu, která by postavila mimo zákon lidem sdílet poselství evangelia právě v zemi, kde se Ježíš narodil, vstal z mrtvých, kázal, zemřel, byl pohřben a kde vstal z mrtvých?
Zdá se, že je to nejen možné, ale dokonce velmi pravděpodobné.
S blížící se Květnou nedělí a Velikonocemi – dvěma pro křesťany nejposvátnějšími dny v roce – dva členové Knessetu (izraelského parlamentu) představili minulý týden návrh zákona, který by zakázal veškeré snahy vyprávět lidem o Ježíši.
Návrh zákona by poslal ty, kdo by jej porušili, do vězení.
Navrhovaná legislativa by postavila mimo zákon veškeré snahy lidí jakéhokoli vyznání, kteří chtějí jakýmkoli způsobem diskutovat o Ježíši. Trestné by bylo i to, kdyby se pokoušeli přesvědčit lidi jiných vyznání, aby zvážili změnu svého současného náboženského přesvědčení.
Trestem za to by byl jeden rok vězení.
Pokud by na toto téma hovořili s nezletilou osobou mladší 18 let, trest by byl dva roky vězení.
Tento zákon by se vztahoval na lidi, kteří vedou duchovní rozhovory s Izraelci jakéhokoli náboženství.
Ve svém oficiálním vysvětlení zákona však oba izraelští zákonodárci výslovně zdůraznili varování, aby zastavili zejména křesťany.
Zdá se tedy, že primárním cílem zákona je postavit mimo zákon křesťany, kteří by chtěli vysvětlovat, proč věří, že Ježíš je jak Mesiáš, tak Bůh, s nadějí, že Izraelci by mohli uvažovat o konverzi.
Návrh zákona nečiní zločinem pouze prostý osobní rozhovor o Ježíši s jiným člověkem.
Zákon se vztahuje i na toho, kdo žádá osobu – přímo, digitálně, poštou nebo online – za účelem konverze jejího náboženství ke křesťanství.
Vztahuje se i na výrobu a publikování online videí vysvětlujících evangelium Židům nebo muslimům v Izraeli – a lidem jakéhokoli jiného náboženského vyznání. I to by mělo být nezákonné.
Vydávání knih, jiné tištěné literatury, online článků, podcastů nebo jiných forem médií, které vysvětlují život a službu Ježíše a jeho poselství nalezené v Novém zákoně (což by logicky zahrnovalo i Bibli), by se také stalo nezákonným.
Stejně tak budou nezákonné diskuse o poselství evangelia prostřednictvím e-mailu, textových zpráv, psaných dopisů a/nebo na sociálních sítích, včetně odpovědí na otázky iniciované lidmi, kteří nenásledují Ježíše.
Umíte-li anglicky, o zákonu si můžete poslechnout i zde:

Řecký ortodoxní patriarcha Jeruzaléma  loni varoval, že je jejich přítomnost v Jeruzalémě je ohrožena.
„Naše kostely jsou ohrožovány izraelskými radikálními okrajovými skupinami,“ řekl patriarcha Theofilos III. „V rukou těchto sionistických extremistů křesťanská komunita v Jeruzalémě velmi trpí. Naši bratři a sestry jsou oběťmi zločinů z nenávisti. Naše kostely jsou pravidelně znesvěcovány a ničeny. Naši duchovní jsou vystaveni častému zastrašování.“
Zrovna minulý měsíc znesvětil židovský extremista z Ameriky sochu Ježíše uvnitř jeruzalémského kostela.
„Nemůžeme mít v Jeruzalémě modly,“ řekl židovsko-americký vandal. „Je to velmi vážná věc, nemůžeme uctívat kameny falešných bohů v Jeruzalémě.“
Níže se můžete podívat na zatčení onoho fanatika:

Israeli police today #arrested an #American tourist after he #smashed a statue of #Jesus in a church in the Old City of #Jerusalem . The tourist claims that he was set up. #Poland #Canada #India #Australia #London #kyiv #Pakistan #Dubai #Israel #NewyorkCity #Toronto #iran pic.twitter.com/n4qEK0Iv4i
— Top Viral Videos (@ManojKu40226010) February 2, 2023


Video of the American tourist that vandalized a statue of Jesus in a church in the Old City of #Jerusalem . This footage supports the notion that the man has some kind of a form of Jerusalem Syndrome. #Israel pic.twitter.com/9Vh4vt3sJo
— parallel_universe (@ignis_fatum) February 2, 2023

Jenže nyní se zdá, že jemu podobní fanatici v současné době obsadili i izraelské zákonodárné posty.
All Israel News uvedly, že návrh zákona zakazující diskuzi o evangeliu v Izraeli má solidní šanci na schválení, když ortodoxní a ultraortodoxní židovští členové ovládají zákonodárný sbor.
„Tito členové jsou na tomto legislativním zasedání mnohem agresivnější než kdy předtím, když prosazují přijetí legislativy, která podpoří jejich teologický pohled na svět,“ uvedly All Israel News…
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek V Izraeli přišli s návrhem zákona, který by zakázal vyučování o Ježíši, de facto by tak zakazovali křesťanství v místě jeho vzniku se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden