Je to k smíchu anebo k pláči?
RSS

Je to k smíchu anebo k pláči?

MARTIN KAVKA
Blinken a po něm Stoltenberg vyzvali Čínu, aby komunikovala s Ukrajinou. Stoltenberg řekl, že pak Čína pochopí ukrajinský pohled na válku a dodal: Každý mírový plán však musí obsahovat respekt k územní celistvosti Ukrajiny. (Vzhledem k čínskému návrhu na řešení konfliktu)
Ovšem je zde problém, Čína to uznává, pokud Západ uzná celistvost Číny, což třeba USA uznávají, ale je tam politika, nepolitika vůči Taiwanu. Dalším problém je, že pro USA není přijatelné žádné příměří, prý by to jen Rusku pomohlo získat čas a připravit se.
Ministryně pro reintegraci dočasně okupovaných území Ukrajiny Irina Vereščuk řekla , že Ukrajina čeká na potvrzení telefonického rozhovoru mezi prezidentem Volodymyrem Zelenským a čínským vůdcem Si Ťin-pchingem . Čeká a Si nevolá. Nevolá ani Bidenovi, který čeká. Všichni čekají na Si. A Si nevolá. Ale je to úžasné, že Zelenský dá za úkol čínskému prezidentovi aby urychlil svou návštěvu Moskvy, jinak ponese následky. Umí na Bankovu také něco jiného než vyhrožovat? Země, která má dnes sotva 20 mil. obyvatel, chce poroučet celému světu, aby ten svět jednal podle ní. Kuleba už vyhrožoval všem, kteří Ukrajině nepomohli ponesou následky. Pozval si i velvyslance Izraele, jak to, že Izrael nedal záruky za ukrajinskou půjčku. Nic, nikde žádná pokora.
Jen já chci, my chceme, my požadujeme a vy ostatní se podle toho chovejte. Ostatně, nebyl to Zelenský v EU parlamentně, který všem tak důvěrně tykal a tenhle rok v EU, pamatujte, tenhle rok? A europarlament tleská a píše se, jak krásně byl Zelenský přijat. O tom, co si skutečně myslí hostitelé ani slovo. Ale to chápu. Není nic pokrytečtějšího než politik. A když není, tak je proruský.
Evropská unie schválila společný nákup granátů pro Ukrajinu, za dvě miliardy Euro. Členským státům prý zaplatí až 50 procent nákupu. Což znamená, že tyto státy musí vydat dvě miliardy EURO ze svého rozpočtu. Jsem rád, že mezi nimi je i naše země, která nemá peníze na potřeby státu, ale několik miliard se vždy někde vyškrábe na Ukrajinu. Od února 2022 už je to skoro 200 miliard. Ano opravdu, naše vláda zveřejňuje jen co se hodí, ale ostatní je tajné, ne tak tajném, aby o tom nebyla zmínka v zahraničním tisku, jako loni, kdy naše vláda koupila tanky v Bulharsku a poslala je na Ukrajinu. Na valorizaci důchodů však není. Ale žijí si nad poměry, ne? Průměrný důchod je přeci kolem 20 tisíc. To, že většina důchodců má důchod kolem 16 tisíc je nepodstatné. Podstatný je průměr. Nejde o to, kolik ti lidé mají důchod, ale uvědomuje si někdo, že tito lidé odevzdali státu násobně více, než kolik dnes od státu dostanou a platí si lidi, jako jsou poslanci, kteří budou mít důchod za který nejen budou moci jezdit k moři, kdy si vzpomenou, ale nikdy nezažijí problémy důchodců. A nejde jen o politiky.
Vlastně jde, politik nikdy nemyslí na budoucnost, ale jen na své volební období a co z toho získá. A pak? Jako politik díky kontaktům má své jisté.A jako politik bude komentovat je co se hodí a říkat, co se hodí.
Maďarsko dnes prohlásilo, že nedovolí vstup Ukrajiny do EU a NATO, dokud budou platit na Ukrajině zákony diskriminující menšiny a zákony Ukrajiny se nevrátí před rok rok 2015. Na Ukrajině je dnes zákon, zakazující menšinám používat jejich jazyk a jako státní zákon je zákon, že jediný státní jazyk je ukrajinština. Jazyk, který používá 30 procent lidí. Vyhlásit tohle některá země v EU, tak je pod dozorem Bruselu a sankcionována. Ne však Ukrajina.
Protestovaly proti tomu Bulharsko, Maďarsko, Rumunsko. Každé této zemi Stalin vzal kus země s jejich lidmi která je dnes Ukrajinou.
Ukrajina ani nerespektuje výtky EU k jazykovému zákonu Ukrajiny a EU už dnes to ani nevyžaduje. Jedině Maďarsko. A ani se nedivím, když na hradech maďarských grofů místo jejich praporců vlají ukrajinské vlajky. Ani během doby, kdy Podkarpatská Rus patřila k Československu a ani během SSSR nikdo nezpochybnil komu ty hrady a zámky patřily. Ukrajinci dnes odpírají i Rusínskou národnost, nutí je mluvit ukrajinsky a vlastně je neuznávají a když jako kolaboranty Moskvy. Vždyť mluví skoro rusky, ne? A to je ten problém. Ukrajinská nacionalistická menšina chce vnutit svůj pohled světu jako správný a Ukrajincům jako jediný. Ukrajinština jako jediný povinný jazyk, kterým ovšem nemluví skoro 70 procent Ukrajinců. A kteří tento jazyk odmítají. Není to jejich jazyk. Je to jazyk, jak oni sami říkají, jazyk Banderovců. Ale tohle západní Ukrajinci nerespektují. Respektují jen svůj jazyk a svůj pohled na svět. Viz níže.
 
Ostatně…
https://gazeta.ua/…/_haj-vidijdut-na-bolota…/1117014 https://gazeta.ua/…/_ne-isnuye-rosijskomovnogo…/1109055
The post Je to k smíchu anebo k pláči? first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden