Rusvesna: Přehled zpráv – 22.2.2021

Rusvesna: Přehled zpráv – 22.2.2021
1; Vědci informovali o výhodě lidí nosících brýle v podmínkách koronaviru. Bylo zjištěno, že lidé nosící trvale brýle se méně často nakazí koronavirem. Méně často si sahají rukama na obličej a mají lépe chráněné sliznice očí.
2; Ve Lvově se zloděj prchající před policisty zahrabal do sněhu. Zločinci stihli demontovat z automobilu součástku v ceně kolem 50 tisíc hřiven.
3; Zelenskij dostal od USA schválení na státní převrat a nastoluje diktaturu. Ruský politik a veřejný činitel Sergej Markov komentuje poslední události na Ukrajině.
4; Neviditelný boj v Donbasu Ukrajinská armáda spotřebovala (částečně spíše rozkradla) spoustu munice a poté utrpěla ztráty. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situace za uplynulých 24 hodin.
5; Rospotrebnadzor informoval o zločinných schématech kolem koronaviru. Podvodníci využívají pandemii koronaviru pro své nečestné obohacování.
6; Jak to tenkrát bylo... Byl zveřejněn další článek o událostech před sedmi lety. Autoři se shodují, že šlo o začátek konce Ukrajiny jako suverénního státu.
7; Kněz se vysmál rusofobům z Radia Svoboda. Položil nepříjemnou, jen napůl vážně míněnou otázku: Proč státním jazykem, vyučovacím jazykem a jazykem výroby v USA je jazyk anglických okupantů? Jako další příklad uvedl osud rétorománštiny ve Švýcarsku. Nazývá tam snad někdo němčinu, francouzštinu či italštinu okupačním jazykem?
8; Litva ječí kvůli dohodě Běloruska s Ruskem. První náklady půjdou přes ruské přístavy už v březnu. To si rusofobní vlády pobaltských státečků opravdu myslely, že Ruská federace bude živit státy, které vedou vůči Rusku nenávistnou politiku a uvalují na něj spolu s celou Evropou sankce?
9; Elektronická média, internet, sociální sítě a podobné civilizační vymoženosti negativně působí na utváření osobnosti člověka a škodí jak psychickému, tak i fyzickému zdraví,nehledě na deformaci sociálních vazeb. Jedním z negativních odpadů epidemie koronaviru je zahnání veškerého společenského života právě do tohoto prostředí. Toto období bude mít i velké dopady na uspořádání světa a společnosti v době po epidemii.
10; Rusko útočí a NATO má stáhne ocas mezi nohy. Alfréd Koch šokuje Ukrajinu a Pobaltí. Bývalý vysoký úředník vysvětlil, že žije na Západě a že nezaznamenal, že by tam někdo z Ruské hrozby měl strach.
11; Mnichovská konference o bezpečnosti v podstatě přiblížila vítězství Ruska. Biden na Mnichovské konferenci potvrdil, ctí článek 5 Zakládající listiny NATO.
12; Donbas je připraven bojovat. Ukrajina útočí a Luganská i Doněcká republiky směřují ke spojení s Ruskou federací.
13; „Vy nechcete „Sputnik V“, vy chcete karanténu a spoustu úmrtí?“, ptá se slovenský premiér. Použití Sputniku V bylo schváleno již ve více než 30 zemích. Slovenské ministerstvo zdravotnictví vydává povolení na mnoho léků, které nejsou zaregistrovány u Evropské agentury léčiv, ale v případě „Sputniku V“ se za agenturu schovává.
14; Mexické vojenské letadlo se zřítilo a začalo hořet. Celá posádka zahynula. Příčiny havárie nebyly zveřejněny.
15; V Německu označili vodní blokádu Krymu za „středověké metody obléhání“.
16; Zaměstnankyně Ukrpočty v Krivém Rogu byla propuštěna kvůli ruštině. Zajímavou okolností události je fakt, že Krivoj Rog je prakticky totálně ruskojazyčné město. Navíc z města pochází i současný prezident. Jak se asi jeho rodiče mohou podívat do očí svým sousedům?
17; Kvůli mrazům v USA se začalo umírat. Mezi obětmi je i jedenáctileté dítě. Lide umrzají v domech a ti, co přežili, jsou šokováni účty za elektřinu.
18; Koronavirus v Rusku: Nadějná čísla. Počet zemřelých s koronavirem za poslední den je nejnižší od 17. listopadu 2020.
19; Rakousko odpovědělo Ukrajině na výtky ohledně práce jeho architektů na Krymu. Rakouské ministerstvo zahraničí připomnělo běsnícím ukrajinským pseudopatriotům, že sankce vůči Krymu se nevztahují na činnost soukromých společnosti na Krymu.
20; Strašlivá čísla: V USA počty obětí COVID-19 přesáhly americké bojové ztráty ve třech válkách. USA (mimo jiné i díky počtu obyvatel) vede v počtu obětí pandemie.
21; Pacient na Ukrajině překousl hadičku kapačky a zaútočil na posádku sanitky, kterou k němu přivolali když se nacházel v bezvědomí. Lékařka rozhodla o převozu do nemocnice.
22; Vicepremiér Ukrajiny Oleg Uruskij se na výstavě zbraní ve Spojených arabských emirátech ocitl hned vedle Kadyrova.
23; Tranzit plynu přes Ukrajinu se propadl na celoroční minima. Došlo k tomu v důsledku prudkého oteplení v Evropě.
24; Zelenskij: Postavím v Donbasu nové letiště. Prezident Ukrajiny slibuje, že za pár let postaví vzdušný přístav mezi Luganskou a Doněckou republikou.
25; Jednoho zabila mina, druhý byl zavražděn nožem. Nové ztráty ukrajinské armády. Fakt úmrtí byl oznámen veliteli 28. brigády, Ten dal svým podřízeným za úkol antedatovat jeho vyřazení z armády. I tak se dají „upravovat“ statistiky...
26; V Kyjevsko-Pečorské Lavře začal sjezd komunit okupovaných chrámů Ukrajinské pravoslavné církve. Na Ukrajině bylo obsazeno kolem 120 chrámů Ukrajinské pravoslavné církve. Tisíce věřících nemají místo pro své modlitby. Kněží byli vyhnáni ze svých domovů.
27; V Kongu byl zavražděn italský velvyslanec. V důsledku útoku zemřel také voják sboru karabiníků.
28; Zemřela herečka Jekatěrina Gradova známá ze Sedmnácti zastavení jara.
29; V Soči proběhlo setkání Putina a Lukašenka. Po hlavní části rozhovorů se prezidenti vydali lyžovat.
30; Kadyrov komentoval „skandál“ kvůli záběrům s ukrajinským vicepremiérem. Zdůraznil, že o tom člověku do té doby v životě neslyšel.
31; Doněcká republika dosáhne rekordu ve vakcinaci proti koronaviru. Další várka ruské vakcíny „Sputnik V“ bude dodána do Doněcké republiky do konce tohoto týdne.
32; Navalného manželka se vrátila do Moskvy bez dětí. Za dobu jejího pobytu v Německu vynechala dvě manželova soudní přelíčení.
33; Byla zveřejněna reportáž o životě ve vesnici v Donbasu, která je pravidelně ostřelována ukrajinskou armádou. Lidé si už zvykli, odjíždět nikam nechtějí. Jsou rádi, že mohu zůstat ve svém. Dětí je jim ale líto, že nemůžou svobodně vycházet z domu.
34; Ministr veze Ukrajincům prošlou, prakticky nepoužitelnou vakcínu AstraZeneca. Po celém světě se nyní vytvořily zbytky této vakcíny kvůli její nízké efektivitě. Ukrajina očekávala vakcínu Pfizer, ale dodávka tohoto preparátu byla odložena n březen.
35; Ukrajinský poslanec Žan Beleňuk oznámil svou superschopnost odhalovat koronavirus po čichu. Dokáže rozpoznat lidi, kteří prodělali koronavirus podle zápachu z podpaží.
36; Velké ztráty na obou stranách. V Doněcké republice informovali o nových podrobnostech prudkých bojů u Gorlovky. V okolí Čigiri u Gorlovky začaly boje v noci na 20. února a pokračovaly ráno i přes den.
37; V Donbasu byl zlikvidován ukrajinský okupant. Další byl zraněn. O ztrátách informoval hlavní velitel ukrajinské armády Ruslan Chomčak.
38; Ministr obrany si spletl ukrajinské ministerstvo financí s Mezinárodním měnovým fondem: Na zadržování platů se neptejte mě, ale dotazy směřujte na MMF.
39; Skandál: Indickou vakcínu, kterou veze na Ukrajinu ministr zdravotnictví, nelze použít, prohlásil šéf Národní zdravotnické komory. Dotkl se i otázky ceny této vakcíny pro Ukrajinu.
40; Vypadá to jako facka. Je potřeba se omluvit Ukrajincům. Klimkin se vyjádřil o „skandálu“ s Kardyrovem a Uruským. Nepříjemnému setkání bylo možné se vyhnout.
41; V EU zveřejnili termíny přípravy protiruských sankcí kvůli Navalnému. Borrell informoval o tom, kdy Brusel připraví nové sankce proti Rusům kvůli situaci kolem Alexeje Navalného. Práce mají začít v pondělí a neměly by trvat déle než týden.
42; USA zapsaly plavidlo Fortuna ukládající potrubí pro „Severní proud – 2“ do dalšího sankčního seznamu.
43; SBU vysvětlila sankce proti společnosti Sportmaster Operations Pte. Ltd. Je to kvůli jejich činnosti na Krymu.
44; Ukrajinská armáda ostřelovala Doněck. Byl zraněn civilní občan. Ukrajinská vojska ostřelovala čtvrť Alexandrovka v Petrovském obvodě Doněcka.
45; Ruské ministerstvo zahraničí tvrdě zareagovalo na přípravu nových sankcí kvůli Navalnému v EU. Evropská unie promarnila šanci změnit kurs postavený na umělých záminkách, sankcích a nesmyslném tlaku na Rusko.
46; Nejvyšší velení ukrajinské armády oznámilo přípravu k útoku na města. Podle slov náčelníka Generálního štábu ukrajinská armáda nacvičuje všechny plány a varianty reakce na situace, které teprve mohou nastat.
47; Byla zveřejněna podmínka, při které dolar bude stát 30 rublů. Rusko může přistoupit k denominaci měny, pokud dolar bude stát 125 až 127 rublů.
Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".
Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
B.W.
Zdroj: 

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější