USA: Počet mrtvých na koronavirus přesáhl 500 tisíc

USA: Počet mrtvých na koronavirus přesáhl 500 tisíc

Ve Spojených státech přesáhl počet mrtvých, kteří zemřeli v souvislosti s epidemií koronaviru, magický půl milionu. V zemi je vyhlášeno pět dní smutku a jsou vztyčeny všechny vlajky . Počet nakažených lidí ve Spojených státech přesahuje 28 milionů.
Více mrtvých než za všechny války
Americký prezident Joe Biden vzdal v pondělí večer v Bílém domě poctu spoluobčanům, kteří zemřeli na nemoc způsobenou novým koronavirem.  „ Dnes si připomínáme skutečně pochmurný, srdcervoucí milník – 500 071 mrtvých . Za rok pandemie zemřelo více Američanů než v první světové válce, druhé světové válce a Vietnamské válce,“ uvedl Biden v Bílém domě. Před jeho proslovem na počest zemřelým 500krát odbily zvony Washingtonské národní katedrály.
Nejvyšší počet mrtvých na světě
USA registrují jednoznačně nejvyšší počet zemřelých po nákaze koronavirem na světě, přes 20 procent z celosvětových 2,47 milionu obětí . V zemi rychle postupuje očkovací kampaň, jednu dávku vakcíny obdrželo již přes 44 milionů Američanů a obě téměř 19,5 milionu. Prezident Joe Biden dříve uvedl, že míra očkování proti koronaviru ve Spojených státech dosáhla 1,7 milionu lidí denně, takže bude překročen příslib očkování 100 milionů lidí za 100 dní prezidentství.
Zpracoval Rudolf Hruboň

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější