ESKALACE: USA přesunuly do Norska strategické bombardéry

ESKALACE: USA přesunuly do Norska strategické bombardéry

Americké strategické bombardéry B-1B Lancer přiletěly poprvé do Norska, aby se zúčastnily společných cvičení v Evropě. Vyplývá to z prohlášení velení Letectva Spojených států amerických v Evropě a Africe.
Američané opět ukazují svaly
V prohlášení velení se uvádí, že bombardéry amerického letectva B-1B Lancer ze 7. letky z letecké základny Dyess v Texasu v pondělí dorazily na norskou leteckou základnu Ørland v kraji Sør-Trøndelag údajně „v rámci dávno naplánované cvičné mise“ pro vykonání letů v Evropě.  „ Těším se na příležitost ukázat naši schopnost provádět operace z této nové lokace a plnit misi v nových podmínkách . Cvičení s takovými spojenci, jakým je Norsko, nám umožňují zdokonalovat naše možnosti zastrašování a také upevňovat stabilitu v regionu,“ uvádí se v tiskové zprávě generála Jeffreyho Harrigiana, velitele amerického letectva v Evropě a Africe.
Rusko protestuje
Jak prohlásila oficiální mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Ruska Marie Zacharovová, Moskva považuje záměr Osla rozmístit na své letecké základně v blízkosti Trondheimu americké strategické bombardéry za další krok ve stupňování vojenské aktivity a napětí v tomto regionu .
Zpracoval Rudolf Hruboň
 

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější