Bezpečnostná rada OSN žiada zastavenie bojov v konfliktných oblastiach a umožnenie očkovania proti COVID-19

Bezpečnostná rada OSN žiada zastavenie bojov v konfliktných oblastiach a umožnenie očkovania proti COVID-19

27.2.2021 (Webnoviny.sk) – Bezpečnostná rada Organizácie Spojených národov (OSN) v piatok schválila rezolúciu požadujúcu „trvalú humanitárnu pauzu“ . Tá by mala umožniť nerušené dodanie vakcín proti ochoreniu COVID-19 a zaočkovanie miliónov ľudí v konfliktných oblastiach sveta.
Vakcíny pre 160 miliónov ľudí
Spojeným kráľovstvom navrhnutý dokument, na ktorom sa spolupodieľalo 112 krajín, požaduje „okamžité zastavenie nepriateľských akcií“ v hlavných konfliktných zónach, ako sú Sýria, Jemen, Stredoafrická republika, Mali, Etiópia, Sudán či Somálsko.
Podľa britskej veľvyslankyne v OSN Barbary Woodwardovej rezolúcia „pomôže dodať vakcíny 160 miliónom ľudí v konfliktných oblastiach alebo osobám vysídleným v dôsledku konfliktov“ .
„Toto je prvý krok,“ zdôraznila a dodala, že realizácia spomenutej myšlienky si bude vyžadovať ďalšie medzinárodné úsilie.
Solidarita s chudobnejšími
Rezolúcia podotýka, že ozbrojené konflikty môžu zhoršiť vývoj pandémie COVID-19 a samotná pandémia môže v konfliktných oblastiach spôsobiť humanitárne krízy a prehlbovanie nerovností.
Zdôrazňuje význam rozsiahlej imunizácie proti koronavírusu a potrebu solidarity, spravodlivosti a účinnosti pri očkovaní.
Bezpečnostná rada OSN taktiež vyzvala bohatšie a rozvinutejšie štáty, aby chudobnejším krajinám a oblastiam v núdzi v rámci svojich možností darovali prebytočné očkovacie látky.
Viac k témam: COVID-19 , Koronavírus , očkovanie Zdroj: Webnoviny.sk – Bezpečnostná rada OSN žiada zastavenie bojov v konfliktných oblastiach a umožnenie očkovania proti COVID-19 © SITA Všetky práva vyhradené.
Príspevok Bezpečnostná rada OSN žiada zastavenie bojov v konfliktných oblastiach a umožnenie očkovania proti COVID-19 je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější