Rusvesna: Přehled zpráv – 4.3.2021

Rusvesna: Přehled zpráv – 4.3.2021
1; MMF klade na Ukrajinu nové požadavky. Aby Ukrajina získala úvěr, musí přijmout nové závazky.
2; USA se nechtějí účastnit nekonečných válek, zaznívá z Bílého domu. Plnohodnotnou strategii národní bezpečnost chce Bidenova administrativa představit později, ale ještě v tomto roce.
3; Jedenácti světových a 17 ruských rekordů bylo dosaženo v Petrohradě na unikátní soutěži. Soutěže se zúčastnilo 309 sportovců a milovníků studené vody z 31 regionů Ruska a pěti zahraničních států.
4; Útoky na opozici nepomohou Zelenskému k navrácení někdejší důvěry Ukrajinců, říkají v mezinárodních organizacích. Tím spíše, že jeho kroky vyvolaly negativní reakci světového společenství.
5; Na Donbas dorazili zahraniční vojáci. Chystají se speciální operace proti Republikám.
6; Diskreditace monarchie. Ve Španělsku vznikl skandál kvůli vakcinaci králových sester. Členové královské rodiny se potají nechali očkovat v jiné zemi, zatímco mnoho občanů Španělska stále na očkování čeká.
7; Na Ukrajině jsou v šoku: Úřady už zablokovaly téměř 500 internetových stránek. Bez oznámení podezření či obvinění, bez vyšetřování bez soudu.
8; Na cestě k Slovanské říši. O budoucnosti Rusů a národní myšlence. Ta má ale minimálně desítky různých variant.
9; O mobilizaci ruských politologů. Byl ukončen příjem přihlášek na soutěž politologů vyhlášený Sergejem Kirijenkem. Podmínky soutěže jsou transparentní, přesto je mnoho otázek. Jednou z hlavních je neprůhlednost výběru hodnotících expertů.
10; Toto je třeba vymýtit. Šokující novinky o satanistech Evropy. Šéf hnutí „Slovanská garda“ emotivně komentoval fakt, že Kypr na Eurovizi bude zastupovat otevřená satanistka Jelena Tsagrina s písní „El Diablo“ obsahující slova „Odevzdala jsem své srdce ďáblu, já ďábla miluji“.
11; V Donbasu probíhá válka,kterou Západ potřebuje. Politolog Dmitrij Kulikov vysvětlil, proč začalo vyostření situace v Donbasu.
12; Věčná nákaza COVID-19. Věčná přítomnost viru v organismu zvyšuje pravděpodobnost, že se díky novým mutacím stane nezranitelným pro protilátky.
13; Bývalý americký velvyslanec informoval o „tvrdém“ postoji Joe Bidena k Ukrajině. Joe Biden je připraven „tlačit Ukrajinu k reformám, časem i velmi tvrdě, i když s dobrými úmysly“. Existuje lepší důkaz o tom, že Ukrajina přišla o svou státní suverenitu?
14; Kravčuk prohlásil, že ukrajinská armáda nadále bude ostřelovat Donbas. Jeho vyjádření bere dech: „Okupanti (míněny armády Doněcké a Luganské republiky) ohrožují civilní obyvatelstvo. Nemůžeme nečinně přihlížet, jak oni střílejí, zabíjejí nás a označují to za provokaci. Toto není provokace, to je válka. Veškerá odpovědnost přechází na stranu okupantů, protože odmítli plnit Minské dohody a odmítají dodržovat pravidla příměří.“ Cynismus tohoto prohlášení spočívá v tom, že zcela přesně popisuje situaci, jen přesně v opačném gardu...
15; Na Ukrajině přiznali, že část občanů chce do Ruska a že v zemi existují proruské nálady. Jedním z důvodů, který už ovšem nepřiznávají či alespoň nezveřejňují, je fakt, že v Rusku se silně zlepšila ekonomická situace, zatímco na Ukrajině je tomu přesně naopak. Jako příklad mohou posloužit města Charkova a Belgorod. Za sovětských dob byl HDP Belgorodu poloviční než v Charkově. Dnes je tomu přesně naopak. Na Krymu jsou často až osminásobně vyšší důchody než na Ukrajině.
14; Další neúspěch: Starship Elona Muska explodoval, sotva se dotkl země.
15; Doněcké letiště se otřásá. Obyvatelé Doněcka už od rána slyší, jak ukrajinská armáda „vůbec nestřílí“. Intenzita ostřelování na frontě v Donbasu neustále roste.
16; Byly zveřejněny možnosti ruských „Mistralů“. Dvě univerzální výsadková plavidla projektu 23900 začali stavět v podniku Zaliv“ v Kerči za přítomnosti prezidenta země. Mohou nést až 16 vrtulníků a čtyři drony.
17; Římský papež předpovídá novou potopu světa. Jen nevidí nového Noema. Asi si rozdělili úkoly s Billem Gatesem, který se zase pro změnu pasoval do role proroka globální pandemie.
18; Kanada se stala nejpopulárnější zemí pro pracovní migraci. Z čelních pozic odsunula Německo či Francii. Itálie a Španělsko dokonce vypadly z první desítky. A důvod? Kanada se daleko lépe vypořádala s epidemií koronaviru.
19; Na Ukrajině prudce roste počet nových nákaz. Žalostné objemy vakcinace preparátem indické výroby nemají šanci jakkoli ovlivnit varovnou tendenci.
20; FSB odvrátila teroristický akt na energetickém objektu. Byl zadržen zločinec, který chystal zločin kvůli své nenávisti vůči vládnoucí moci.
21; Koronavirus v Rusku: Dnes bylo registrováno zvýšení tempa přírůstku počtu nemocných. Zemřelých je také o něco více než včera.
22; Slovenské ministerstvo zahraničí se omluvilo Ukrajině za slova premiéra o výměně Zakarpatska za vakcínu „Sputnik V“.
23; Ukrajinské ministerstvo omlouvá nákup odepsané sovětské munice v Evropě. Prohlašují, že je to výhodné, protože munice „prošla opravami“.
24; V Permském kraji sedmnáctiletý výrostek zavraždil sekerou své rodiče a mladší sestru (12 let). Pachatel se pokoušel skrýt a odjel do jiného regionu Ruské federace. Po dopadení objasnil svůj čin rodinnými spory.
25; Čukotka se stala obětí mohutné cyklóny, která ji totálně odřízla od zbytku světa. Bylo přerušeno automobilové i letecké spojení. Zrušen byl i provoz dalších druhů dopravy.
26; Ukrajinský generál vyjmenoval podmínky pro vítězství Ukrajiny nad Ruskem. Bývalý šéf generálního štábu ukrajinské armády Viktor Muženko prohlásil, že k tomu je potřeba, aby Ukrajina opět kontrolovala celé své hranice. A ještě maličkost: Potřebuje k tomu silného spojence... Pak může teprve být Rusko „potrestáno“.
27; Na Ukrajině posílají pacienty s kyslíkovou nedostatečností z nemocnic domů, aby uvolnili místo pro těžší případy. Premiér Denis Šmygal komentoval situaci slovy: Není-li ohrožen život, budou propouštěni i pacienti, kteří mají příznaky, aby uvolnili místo pro těžce nemocné.
28; Nejvyšší představitel Doněcké republiky slíbil ukrajinské armádě „preventivní opatření“. Jsme svědky toho, že ukrajinská strana jde cestou eskalace konfliktu.
29; Zrůdy a odporný hmyz, který není člověku líto rozšlápnout. Prezident Ruska si nebral servítky, když hovořil o boji s osobami, které na internetu podněcují mladé lidi k sebevraždám.
30; V Rusku odstartovali ambiciózní kosmický projekt. Mise k planetě podobné Zemi se stane pro naši zemi první od dob SSSR.
31; byly zveřejněny podrobnosti o dopravní nehodě za účasti dvou automobilů ukrajinské armády. Tento fakt je ale pečlivě velením OOS (ATO) skrýván před veřejností a příbuznými zraněných vojáků.
32; V Německu odhadli, že postaveno je již 98% „Severního proudu – 2“. V koncernu poznamenali, že netrpělivě čekají na dokončení projektu,který považují za důležitý pro zajištění energetické bezpečnosti Evropy.
33; The New York Times: Ukrajina zasadila úder policejním strukturám v USA. Složitá soudní bitva v Kyjevě vrhá světlo na Američany, kteří se na straně Ukrajiny účastní války v Donbasu.
34; Beru jen hotovost. FBI vypsala odměnu za oznámení, kde se nachází podnikatel Jevgenij Prigožin. Nejvyšší představitel Čečny oznámil, že se dotyčný nachází v jeho přítomnosti, a přiložil fotografii, čímž splnil podmínky pro přiznání slibované odměny.
35; Moskva zcela vážně pohrozila Berlínu za tlak na ruská média. Pokud bude pokračovat diskriminace ruských médií ze strany německých bank, přistoupí Rusko k odvetným zrcadlovým opatřením proti německým médiím operujícím v Rusku.
36; Donutíme vás, abyste počítali s Donbasem. V Republikách Donbasu zveřejnili skutečný důvod masivních úderů ze strany ukrajinské armády. V Donbasu už pochopili, že Kyjev nezanechá pokusů o eskalaci konfliktu.
37; Nechtěl jsem, ale bylo to nutné. Kdo donutil Zelenského nechat se očkovat indickou vakcínou: Jediným pozitivním momentem tohoto příběhu je foto prezident svlečeného do půli těla, které je vděčným materiálem pro lidový humor.
38; Jeden úder za druhým. Pod palbou je jih Doněcké republiky. Z „Gradů“ začali pálit i po činžovních domech a panelácích. Těžké zbraně stahované k linii fronty začali ukrajinští ozbrojenci používat proti obcím plným civilních obyvatel.
39; Poláci komentovali „Další Putinovo vítězství“. Posílení rusko-běloruské spolupráce prý ohrožuje bezpečnost členských zemí NATO. Podle názoru některých to Polsko opravňuje k zasahování do vnitřních záležitostí Běloruska.
40; V Turecku havaroval vojenský vrtulník patřící velení Pozemních vojsk. Zahynul generál a mnoho důstojníků.
41; Zelenskij uvedl v platnost rozhodnutí Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny o dvojím občanství. Osoba s dvojím občanstvím nebude smět být členem politické strany, pracovat ve státní správě a samosprávě, nebude mít přístup ke státnímu tajemství nebo být členem volební komise. Trestné bude i zatajení této skutečnosti.
42; V ruštině se cítím daleko jistěji. Charkovský poslanec za Porošenkovu stranu Alexandr Dorošenko odmítl svůj projev přednést v ukrajinštině. Nakonec projev dokončil, ale byl nemilosrdně vyloučen z frakce.
43; Senátoři vyzývají Joe Bidena, aby zavedl sankce proti „Severnímu proudu – 2“. Text výzvy zveřejnil na své stránce kongresman John Barrasso.
44; Starosta argentinského města se nechal očkovat ruskou vakcínou „Sputnik V“ a držel přitom v rukou Putinův portrét.
45; Tisková mluvčí prezidenta Ukrajiny Julija Mendel komentovala několik posledních kontroverzních rozhodnutí. Jde prý také o boj s oligarchy. Konkrétně popisuje situaci s Dmitrijem Firtašem.
46; Zastavte ten masakr! Ruské velení v Sýrii přijelo k vůdcům ozbrojenců u hranic s Jordánskem. Podrobnosti uvádí reportáž ze Syrské arabské republiky.
47; Americká policie se bojí nové lidové vzpoury a prosí Národní gardu o pomoc. V tuto chvíli hledá policie dobrovolníky.
48; Kadyrov zareagoval na fámy kolem zavraždění Borise Němcova. Autoři a šiřitelé těchto lží místo aby se podívali, kam vedou reálné stopy, jen rok co rok opakují jedny a tytéž absurdny nesmysly.
49; Vítězství se změnilo ve zradu. Na Ukrajině se rozhořel skandál kvůli výrobě „amerických“ vrtulníků v Oděse.
50; Ukrajinská armáda utrpěla významné ztráty. Do Kyjeva přiletělo letadlo s desítkami zraněných okupantů. Ukrajinská armáda v Donbasu sčítá vážné ztráty jak v počtech zabitých, tak i zraněných vojáků.
Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".
Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
B.W.
Zdroj: 

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější