Co je zač záhadný objekt, který byl nalezen v místě výbuchu Nord Streamu?
RSS

Co je zač záhadný objekt, který byl nalezen v místě výbuchu Nord Streamu?

Jde o další snahu zamlžit skutečného původce výbuchů nebo byl v místě skutečně nalezen podivný objekt, o kterém se i přes měsíce průzkumů dosud nic nevědělo?
Bude po nepříliš důvěryhodné verzi útoků, které měla mít údajně na svědomí jakási ukrajinsko-ruská skupina, na řadě nový „důkaz“ ve stylu nepoškozených pasů arabských teroristů z 11. září nebo novičoku roztroušeného v okolí bydliště Skripalových?
Nebo jde skutečně o nový nález předmětu, který by  mohl mít s útokem souvislost?
Vše hovoří spíš pro první verzi, protože podivný je především fakt, že se o tomto předmětu hovoří až asi půl roku po útocích, kdy již v místě mělo proběhnout rozsáhlé vyšetřování.
Dále je velmi nápadné, že Dánové náhle k vyšetřování přizvali i ruskou stranu, které bylo dosud v přístupu k místu útoku zcela bráněno a v neposlední řadě je třeba zdůraznit i mezinárodní tlak na vyšetřování výbuchů, což by logicky podnítilo skutečného viníka (či jeho oddané lokaje) udělat vše pro to, aby se nyní „potvrdila“ nově zveřejněná verze o tajemné skupině…
Rusko tvrdí , že podporuje úsilí o získání forenzních důkazů z podvodního místa výbuchů Nord Streamu, které mohou poskytnout stopy ohledně viníka. Objevily se snímky nového záhadného objektu, přičemž Moskva uvedla, že je životně důležité, aby byl pečlivě prozkoumán.
Kreml na pátečním brífinku označil vyzvednutí a prozkoumání objektu za „kriticky důležité“, protože bylo zjištěno, že leží vedle jednoho z poškozených plynovodů Nord Stream.
Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov během denního brífinku řekl: „Je kriticky důležité určit, o jaký druh objektu se jedná, zda to souvisí s tímto teroristickým činem – zřejmě ano – a pokračovat v tomto vyšetřování. A toto vyšetřování musí být transparentní.“
Dánská energetická agentura pozvala ruský Gazprom (vlastník Nord Stream 2 AG), aby pomohl při záchraně záhadného objektu. Byl to ve skutečnosti Putin, kdo byl první, kdo se veřejně zmínil o tomto objektu a pokračujícím vyšetřovacím úsilí, aby zjistil, co to je, podle  AFP :
Ruský prezident Vladimir Putin, který odhalil objev objektu počátkem tohoto měsíce, uvedl, že odborníci se domnívají, že objekt  by mohl být signální anténou pro aktivaci výbušniny  v této části potrubí.
… Dánská energetická agentura zveřejnila  ve čtvrtek fotografii válcovitého objektu  stojícího poblíž plynovodu Nord Stream 2 na dně moře.
Agentura uvedla, že je „možné“, že objekt je námořní kouřová bóje, 40 centimetrů vysoká a 10 centimetrů široká, a že „nepředstavuje bezprostřední bezpečnostní riziko.“
Peskov mezitím ohledně probíhajícího německého, švédského a dánského vyšetřování uvedl, že je určitě pozitivní zprávou, že Kodaň pozvala Nord Stream 2 AG, aby se aktivně podílela na vyšetřování.
Od výbuchu 26. září, který trvale vyřadil z provozu plynovody z Ruska do Německa pod Baltským mořem, se převládající narativ dramaticky posunul. Zpočátku západní představitelé a média ukazovali prstem na Moskvu, ale pak v únoru legendární novinář Seymour Hersh vydal investigativní zprávu, která podrobně popisuje, že to byla  tajná operace CIA a amerického námořnictva .
Po Hershově zprávě nyní mainstreamová média prosazují novou teorii, že to udělala malá skupina ukrajinských operativců. Kreml to však odsoudil jako absurdní a poukázal na to, že pouze stát a armáda by měly zdroje k provedení tak obtížné a složité operace.
Hersh nedávno  potvrdil na základě svých zdrojů, že samotná CIA vymyslela příběh o „ukrajinských partyzánech“  a nechala jej zveřejnit ve spřátelených médiích, aby ochránila Bílý dům.
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ] Článek Co je zač záhadný objekt, který byl nalezen v místě výbuchu Nord Streamu? se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden