Nové dokumenty odhalují snahy vlády o cenzuru Facebooku a WhatsAppu
RSS

Nové dokumenty odhalují snahy vlády o cenzuru Facebooku a WhatsAppu

Nové e-maily odhalené v probíhajícím soudním sporu Missouri versus Biden údajně ukazují, že Bidenova administrativa rozšířila své cenzurní snahy na Facebook, aby cenzurovala soukromou komunikaci v jeho službě pro zasílání zpráv WhatsApp. (Foto: Flickr)V posledních měsících odhalily soubory Twitter rozsáhlé a tajné snahy FBI a dalších agentur o cenzuru občanů na sociálních sítích. O této snaze jsem vypovídal. Demokratičtí poslanci se staví proti snahám o prošetření celého rozsahu tohoto úsilí a dokonce odsoudili ty, kteří volají po větší transparentnosti, jako „milovníky Putina“ a apologety vzbouřenců a rasistů. Přesto důkazy o rozsáhlé cenzuře a snaze o vytváření černých listin ze strany administrativy stále přibývají.
Zákon na blokace webů se tiše připravuje bez účasti odborné veřejnosti
Facebook (nyní známý jako Meta) je obviňován ze spolupráce s vládou, která se zaměřuje na občany s odlišnými názory na Covid a pandemii.Podle e-mailů, které se podařilo získat díky odhalení, Bidenův ředitel pro digitální strategii Rob Flaherty naléhal na vedení Facebooku, aby bylo v oblasti cenzury agresivnější. Flaherty údajně namítal, že „mě zajímá hlavně to, jaké kroky a změny děláte, abyste nezhoršovali problém váhavosti naší země s očkováním… Stále nemám dobrou, empirickou odpověď na to, jak účinně se vám daří omezovat šíření očkovacího skeptického obsahu a dezinformací mezi očkovacími ploty“.
Průzkum: Polovina Čechů se bojí otevřeně vyjádřit svůj názor
Jen před několika týdny jsem napsal, že kongregací zřízená a federálně financovaná Národní nadace pro demokracii (NED) podpořila snahy o zařazení na černou listinu britské organizace Global Disinformation Index (GDI). Tento index byl široce zesměšňován za to, že se zaměřil na deset konzervativních a libertariánských stránek jako na nejnebezpečnější zdroje dezinformací; snažil se přesvědčit inzerenty, aby stáhli podporu těchto stránek, zatímco jejich nejliberálnější protějšky uváděl jako jedny z nejdůvěryhodnějších.Tehdy jsem poznamenal, že Bidenova administrativa si z nás udělala blázny. Zatímco jsme oslavovali zánik nechvalně proslulé Správní rady pro dezinformace s její „dezinformační chůvou“, Bidenova administrativa nikdy nezveřejnila rozsáhlejší cenzurní program.
To nečekal nikdo. Hollywoodský herec se pustil do farma společností
Krátce po zveřejnění mého sloupku v The Hill mi NED napsala, že přestává podporovat GDI.Také společnost Microsoft byla nucena ustoupit poté, co se ukázalo, že prosazuje neobjektivní černou listinu GDI.
Zdeněk Koudelka: Cenzura webů a správní soudy
Poté jsme se dozvěděli o dalším financování, které probíhá prostřednictvím Centra pro globální angažovanost (GEC) ministerstva zahraničí.Víme také o zpětné komunikaci s CDC a dalšími agenturami.
Bývalý „bezpečnostní“ ředitel Twitteru Yoel Roth tvrdí, že svoboda projevu je hrozbou pro svobodu slova
Předpokládá se, že komplexní snaha o cenzuru se neomezovala pouze na Twitter. Jedná se o další náznak takového úsilí v případě Facebooku. Vedení Demokratické strany se však takovému vyšetřování již léta brání. Odmítali dokonce přijmout důkazy o elektronické poště. Když jsem svědčil o spisech Twitteru, kritizovala mě poslankyně Debbie Wasserman Schultzová (D-Fla.) za to, že nabízím „právní názory“, aniž bych na Twitteru skutečně pracoval. Jak jsem poznamenal, je to stejné, jako kdybych tvrdil, že svědek by neměl diskutovat o obsahu Pentagon Papers, pokud nepracoval v Pentagonu. Bylo to obzvlášť bizarní, protože jsem byl dotazován na obsah Akt Twitter. Obsah – stejně jako obsah Pentagon Papers – jsou „fakta“. Důsledkem těchto faktů jsou názory.Poslanci jako Wasserman Schultzová budou pravděpodobně i nadále odmítat uznat tyto nové e-maily. Veřejnost však v průzkumech opakovaně ukázala, že si přeje transparentnost cenzurních snah. Sněmovna může být schopna tuto transparentnost zaručit, protože její potřeba stále roste s novými důkazy o snahách vlády umlčet nesouhlasné názory na sociálních sítích.Zdroj: jonathanturley.org
Cenzura, hromadné šmírování a konzumace hmyzu: WEF proti svobodnému světu
Článek Nové dokumenty odhalují snahy vlády o cenzuru Facebooku a WhatsAppu se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden