VIDEO: Bývalá náměstkyně ministra financí USA varuje, že pokud se Saúdská Arábie připojí k Číně a Rusku s plánem prodeje ropy za čínskou měnu, rozpoutá to v USA kolaps ekonomického systému a hyperinflaci jako v dobách Výmarské republiky! Po CNN už i ameri
RSS

VIDEO: Bývalá náměstkyně ministra financí USA varuje, že pokud se Saúdská Arábie připojí k Číně a Rusku s plánem prodeje ropy za čínskou měnu, rozpoutá to v USA kolaps ekonomického systému a hyperinflaci jako v dobách Výmarské republiky! Po CNN už i ameri

VIDEO: Bývalá náměstkyně ministra financí USA varuje, že pokud se Saúdská Arábie připojí k Číně a Rusku s plánem prodeje ropy za čínskou měnu, rozpoutá to v USA kolaps ekonomického systému a hyperinflaci jako v dobách Výmarské republiky! Po CNN už i americká televize Fox News varuje před koncem dolaru jako světové rezervní měny v důsledku Moskevského memoranda! Podle ex-náměstkyně to FED zneužije jako záminku pro protlačení digitálního dolaru jako náhrady za současný “paperback” dolar!
Vrcholný summit ruského prezidenta Vladimira Putina a čínského generálního tajemníka ÚV KSČLR a prezidenta Číny doslova otřásá světovými trhy a už i americkými médii. Summit v Moskvě, který už stihl získat označení jako “ Moskevské memorandum ” mezi Ruskem a Čínou, se tyká dohody mezi oběma zeměmi, že s okamžitou platností začnou používat arbitrární zúčtování ve vzájemných obchodech skrze čínský jüan a obě země vynechají ze vzájemného obchodu všechny měny třetích zemí.
Čínský jüan se navíc má stát rezervní měnou pro vzájemný obchod, takže ruské firmy budou moci rubl směňovat za jüan v případě, že západní sankce jim neumožňují přijímat západní měny. Čínský jüan se tím pádem stane náhradou amerického dolaru jako rezervní měny a k této moskevské dohodě se chtějí připojit i země jako Saúdská Arábie a Írán. A pokud by k tomu došlo, znamenalo by to konec petrodolaru.
!function(r,u,m,b,l,e){r._Rumble=b,r[b]||(r[b]=function(){(r[b]._=r[b]._||[]).push(arguments);if(r[b]._.length==1){l=u.createElement(m),e=u.getElementsByTagName(m)[0],l.async=1,l.src="https://rumble.com/embedJS/ubrzme"+(arguments[1].video?'.'+arguments[1].video:'')+"/?url="+encodeURIComponent(location.href)+"&args="+encodeURIComponent(JSON.stringify([].slice.apply(arguments))),e.parentNode.insertBefore(l,e)}})}(window, document, "script", "Rumble");


Rumble("play", {"video":"v2cldj8","div":"rumble_v2cldj8"});
Saúdská Arábie totiž normalizovala vztahy s Íránem po mnoha dekádách, navzdory nelibosti Washingtonu, a teď spolu Rijád a Teherán vyjednávají o možnosti, že by se připojily k Moskevskému memorandu. Bývalá náměstkyně ministra financí USA Monika Crowley řekla americké televizi Fox News, že pokud by k tomu došlo a Rijád by začal svoji arabskou ropu prodávat i za jinou měnu než jenom za americký dolar, vedlo by to ke kolapsu globální ekonomiky a především ke kolapsu americké ekonomiky, která díky dolaru jako rezervní měně dosahovala desítek let blahobytu a nízkých cen, a to díky síle dolaru, který byl navázaný na prodej arabské ropy a tudíž hodnota dolaru dlouhé dekády nijak neoslabovala, přestože americký státní deficit neustále rostl a rotačky na tisknutí dolarů jely non-stop.
Petrodolar zajišťoval Američanům blahobyt a zboží prakticky bez DPH
Bylo to možné jen kvůli tomu, že Saúdská Arábie prodávala ropu do celého světa jen a pouze exkluzivně za dolar a následně rodina Saudů ty dolary ponechávala v amerických bankách, takže se nedostaly do oběhu, a tím pádem nikdy nemohla vzrůst inflace dolaru nad nekontrolovanou mez. A protože ropu potřebují všichni na světě, nezbývalo jim nic jiného, než neustále u amerického FEDu nakupovat nové a nové a nové dolary na nákup další a další arabské ropy.
Tento stroj na neporazitelnost dolaru dostal své jméno – Petrodolar . Je to dolar vytisknutý FEDem za jediným účelem, za nákupem arabské ropy. Díky tomu, že poptávka po dolaru tím pádem nikdy nemohla klesnout, protože ropu potřebuje celý svět každý den znovu a znovu, bylo možné tím pádem tisknout další a další dolary, znovu a znovu, aniž by to mělo jakýkoliv vliv na inflaci.
Posun od amerického dolaru jako téma na TV Fox News Tento zázračný instrument vedl k tomu, že Američané měli v obchodech vždy levné zboží, dokonce bez DPH (VAT) v drtivé většině států americké unie, měli levné jídlo, levné oblečení, levnou elektroniku, levná auta, levné energie, levná paliva. A to právě kvůli petrodolaru, který se stal rezervní měnou díky tomu, že byl opřený o arabskou ropu, kterou nebylo možné koupit za jinou měnu než dolar.
Odchod od amerického dolaru přitom není způsoben jen tím, že Čína a Rusko jsou s USA ve stavu studené války. Nedůvěra v americký dolar se prohloubila vloni poté, co západní banky naprosto bezprecedentně ukradly nejen ruským státním firmám, ale i soukromým ruským podnikatelům stovky miliard dolarů, bez jakéhokoliv rozmyšlení a bez mrknutí oka z účtů v západních bankách.
Konfiskace ruských aktiv v západních bankách vyděsila Saudy do takové míry, že se smířili s Íránem a chtějí do jednoho spolku s Čínou a Ruskem
Saudové tuší, že stejný osud by mohl potkat i jejich obrovské peníze z ropy uložené desítky let v amerických bankách a je jasné, že sankce proti Rusku se staly důkazem, čeho všeho je dolarové impérium schopno, pokud se mu někdo zprotiví. Navázání kontaktů mezi Rijádem a Teheránem je přitom motivováno vlastně stejným důvodem jako námluvy mezi Moskvou a Pekingem.
Jsou to manželství z rozumu, protože nepřítelem je americký petrodolar, který pro všechny tyto 4 zmíněné země byl v minulosti dobrý sluha, ale dnes je naprosto zlý a děsivý pán. Rusové to poznali podle ukradených aktiv v západních bankách, Čína to poznala sankcemi proti Huawei a dalším podnikům, Írán to poznal již v roce 1979 a Saúdská Arábie jako poslední si uvědomuje, že prodávat svoji ropu jen za dolar znamená být poslušným vazalem Ameriky, jinak Saudy potká totéž co Rusy a ruské oligarchy, Čínu a Írán po roce 1979.
Monica Crowley Monika Crowley na Fox News ale řekla velmi důležitou věc, že FED nechal celé roky tisknout další a další dolary, aby měl záminkou přijít následně se záchranným plánem proti inflaci, a to s plánem na zavedení digitálních aktiv, konkrétně digitální měny centrální banky (CBDC) v podobě digitálního dolaru na bázi centralizovaného blockchainu. Je to plán na zavedení digitálního dolaru pod záminkou zvládnutí mamutí inflace, která v blízké době postihne USA.
Digitální aktiva mají za cíl úplně nahradit současné měny, které mají duální princip, tedy systém hotových a bezhotovostních peněz. Kvůli tomu, že existují hotové peníze, nelze regulovat platební operace a snižovat inflaci mezi populací, protože hotové peníze nelze zkrátka nijak dálkově ovládat. Nejde to dnes realizovat ani přes platební karty. A to si musíme vysvětlit.
Hyperinflace formátu Výmarské republiky bude záminkou pro zavedení digitálních měn centrálních bank
Mnoho lidí se ptá, v čem se vlastně mají lišit digitální aktiva jako třeba americké CBDC od dnešních bezhotovostních transakcí? Odpověď na tuto otázku je přitom velice jednoduchá. Ten hlavní rozdíl je v tom, že dnešní bezhotovostní platby, i když jsou bezhotovostní, jsou ve skutečnosti pořád navázány na hotovost. A to prostě tím, že když se rozhodnete, vyberete své bezhotovostní peníze v bance do hotovosti.
Ale musíte to nahlásit několik dní předem, pokud objem překračuje nějaký limit. Důvod je prostý, banka musí totiž bankovky objednat z centrální banky z tzv. depozitáře fyzických prostředků, což znamená sklad s hotovými penězi. Z nich se hotovost převáží na pobočky bank za účelem výběrů peněz v hotovosti. A teď to hlavní.
Aplikace slovenské Tatrabanky na sledování spotřeby uhlíku během nákupů Kdyby vláda nebo centrální banka a její autorita začala dnes lidem omezovat spotřebu a nákupy na platebních kartách kvůli omezení inflace, reakcí by byl úprk lidí k bankomatům a výběry hotovosti, resp. dlouhé fronty před bankami, výběry v hotovosti celých vkladů a uzavírání účtů. A to samozřejmě režim nechce.  Některé banky [ 1 ] v Evropě již přitom takové aplikace na chystané omezování spotřeby testují, zatím nezávazně na klientech bank.
Proto v dnešní době nelze aktivní zásahy do nákupů obyvatelstva nijak realizovat, přestože technické prostředky omezení karetních operací k tomu již de facto existují. Banky a vlády proto potřebují záminku, a tou záminkou má být mamutí celosvětová inflace, která bude připomínat právě zmíněnou Výmarskou republiku počátkem 20. let minulého století, tedy růsty cen zboží, potravin, služeb a paliv několikrát za den. A k tomu je potřeba mamutí krize. A tu má zajistit pád amerického petrodolaru, který nastartuje v USA a následně v celém západním světě hyperinflaci.
Po zavedení digitálních měn bude stát rozhodovat o tom, co si smíte a nesmíte koupit, kolik toho smíte koupit a jak často si to smíte koupit
V tomto okamžiku přijdou globální bankéři s řešením na potlačení inflace, a tím bude zavedení digitálního dolaru, což navzdory názvu už nebude mít s dnešním dolarem mnoho společného. Digitální dolar nebude volitelný a nebude směnitelný za tzv. “ paperback ” dolar. Tento digitální dolar bude používat centralizovaný blockchain a v USA začal v lednu tohoto roku už pilotní projekt Central Bank Digital Currency – CBDC [ 2 ] .
V blockchainu bude navždy a natrvalo zaznamenáno, co, kdy a kde jste koupili, od koho jste to koupili a komu jste co prodali. Přímo v platební operaci bude možné centrálně uvalovat daně na nákupní či prodejní operaci. Už žádná daňová přiznání za uplynulý rok, ne ne. CBDC zavádí zdanění přímo v reálném čase, systém vyhodnotí, jestli jde o zdanitelné plnění nebo ne a přímo vám to strhne z přijaté platby od nakupujícího. Ale co hlavně, centrální autorita bude moci omezovat spotřebu obyvatelstva a tím snižovat inflaci v populaci.
Digitální dolar bude pod plnou kontrolou centrální banky v různých režimech přímého, nepřímého a hybridního zúčtování plateb Jak to bude fungovat? Tak třeba při nákupu benzínu v době digitální měny vám centrální autorita umožní nákup jen 2 litrů paliva za den, případně 5 litrů za týden. Nízká spotřeba paliv tak povede ke snižování cen na trhu a ke snížení inflace, ale za cenu obrovského omezení svobody, za cenu diskomfortu, nemožnosti cestovat někam dál, než na kolik vám vystačí pár litrů paliva.
Právě proto globalisté v čele s Klausem Schwabem oprášili myšlenku z dob budování Sovětského svazu na tzv. Komunální 15-minutová města, tedy na soběstačné zóny s bydlením a obchody, kde je všechno po ruce. V dobách SSSR se to ale zvrhlo v permanentní špehování občanů sovětskou NKVD, postavené komunální bytovky s obchody a službami v místě byly monitorované 24 hodin denně a tyto 15-minutové komplexy se staly doslova hororem. Skvělý článek [ 3 ] o původu 15-minutových měst vyšel na serveru RT a doporučuji si jej nastudovat, co to vlastně bylo.
Omezení pohybu lidí mají řešit moderní evropská 15-minutová města. Přitom jde jen o oprášený model komunálního bydlení z dob SSSR
Totéž se má stát v západní civilizaci nového multipolárního světa. Omezování pohybu bude realizováno skrze peněženku a digitální měnu, která lidem opravdu neumožní cestovat nikam dál než nějakých 15 minut tam a 15 minut zpátky. Elektřina se stane tak drahou, že nabíjení elektrických aut bude takovým luxusem, že většina lidí se nikam nepodívá. Problémem nakonec ani nebude vysoká pořizovací cena aut na elektřinu, ale právě vysoká cena elektřiny. A právě elektřina bude největším tahounem inflace, takže centrální autorita bude lidem omezovat i platby za energie.
Tohle vystihuje americkou situaci nejlépe. Nepřítomný pohled prezidenta a podání ruky imaginární postavě Lidi to donutí méně spotřebovávat elektřinu, což povede ke snížení cen elektřiny a ke snižování inflace, ale za cenu opravdu děsivého diskomfortu. V době existence hotovosti jsou tato opatření nerealizovatelná. Právě proto potřebují globalisté odepsat petrodolar, aby mohli zavést digitální aktiva jako toužebnou záchranu v nastalé hyperinflaci. A Čína a Rusko na tomto odpisu už vesele spolupracují s Íránem a Saúdskou Arábií. Už vlastně chápete, proč  v roce 2020 museli v USA zfalšovat volby a nainstalovat do Bílého domu dementního staříka, který neví, kde je sever, protože žádný jiný prezident při smyslech by takovou destrukci americké moci a jeho dolaru ve světě nepřipustil. Amerika je tak vlastně v tom stavu, v jakém je její současný prezident. Ve stavu rozpadu.
-VK-
Šéfredaktor AE News
S námi čtete, s námi objevujete
Vážení čtenáři Aeronetu, pokud se vám líbí naše investigativní žurnalistika a komplexní analýzy, které pro Vás už 9. rokem děláme, pokud se vám líbí naše články, videa, překlady videí a pravidelné páteční pořady na SVCS, a chcete-li, abychom vám i nadále mohli přinášet nové informace a politické analýzy a komentáře, přispějte prosím jakoukoliv sumou v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce  zde , ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Zatím jsme vysbírali jen cca.  64%  z cílové sumy a  do konce měsíce zbývají 3 dny . Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, kryptoměnami Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Monero, a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná.  Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!


Nejčtenější za týden