Válka na Ukrajině jako etnická čistka?
RSS

Válka na Ukrajině jako etnická čistka?

PAVEL DUDR
Podle oficiálních statistik žilo na Ukrajině v roce 2020 45 miliónů lidí, z toho 17,3 % bylo etnických Rusů . Po ztrátě Krymu, Luhanské oblasti, asi poloviny Doněcké, Záporožské a Chersonské oblasti se tento počet snížil na 36,3 miliónu, když nepočítáme uprchlíky. O ně teď nejde a mužů je mezi nimi málo.
V těchto ztracených oblastech žije Rusů podstatně více, asi 41 % z tamních obyvatel. Tím pádem se počet Rusů na zbývající Ukrajině snížil na 6,6%.
Nedávno vyšel článek, kde se píše:  „zahynulí mobilizovaní vojáci pocházeli podle dokladů hlavně z Oděské, Dněpropetrovské, Chersonské a Charkovské oblasti, a také z části Záporožské oblasti kontrolované Kyjevem. Podle jeho slov to svědčí o tom, že „ takzvaná ukrajinská vláda posílá na smrt hlavně ruskojazyčné, pravoslavné občany… „
Oficiální zdroje ještě rozlišují mezi etnickými Rusy, kteří se přihlásili k ruské národnosti při sčítání lidu, a rusky mluvícími občany, kterých je zhruba 2x více. To pak znamená, že Rusů bude nyní na Ukrajině asi tak 13 %. To je však také velmi málo, když naprostá většina padlých nyní jsou Rusové. Ale dost k tomu, aby válka ještě mohla pokračovat.
To vše tedy nasvědčuje tomu, že ukrajinský režim nyní páchá pod heslem Sláva Ukrajině etnickou čistku, systematické vyvražďování jedné skupiny obyvatel, tedy genocidium v 10. stadiu, popírání. On totiž popírá všechny ztráty na frontě.
Je tedy nejvyšší čas aby si toto uvědomilo i ruské velení a tuto bratrovražednou válku co nejdříve ukončilo. Protože ukrajinský režim hodlá bojovat až do posledního Rusa na Ukrajině.
The post Válka na Ukrajině jako etnická čistka? first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden