Společnost JP Morgan Chase oznámila novou technologii, která lidem umožní platit obličejem
RSS

Společnost JP Morgan Chase oznámila novou technologii, která lidem umožní platit obličejem

Snahy o zavedení digitální měny centrální banky by samozřejmě byly tímto značně ulehčeny. Již by nebylo zapotřebí nejen hotovosti, ale ani žádných platebních karet, mobilů, hodinek či čipů.
Nikdo by se nemohl vymlouvat na to, že nemá na zakoupení drahého mobilu a ani na to, že nechce mít v těle čip. Je tedy více než pravděpodobné, že právě sken obličeje nebo dlaně bude do budoucna platebním prostředkem, přičemž platidlem bude CBDC.
A půjde nejen o prostředek platební, ale o celkovou identifikaci, takže již nebudete potřebovat žádné doklady. Ale systém o vás bude vědět úplně vše, protože váš obličej bude neustále skenován.
Napojení CBDC, ID a sociálních kreditů pak bude tímto způsobem velmi jednoduché. Stačí systém zavést úplně všude a postupně vyřadit hotovost.
Systém je již otestován v Číně a jakmile se zavede v USA, tak se záhy objeví i v EU. A jisté je, že většina lidí opět uvěří, že je to pro jejich dobro a především pohodlí. Nikoho nenapadne, že jde jen o další zkratku směrem k digitálnímu otroctví…
Společnost JPMorgan Chase oznámila plány na novou pilotní platební technologii, která zákazníkům umožní platit dlaní nebo obličejem namísto použití tradiční kreditní nebo debetní karty.
Po spuštění podobné technologie v Číně, pokud pilotní projekt dopadne dobře, banka plánuje zavést službu obchodníkům v USA, čímž spustí novou vlnu biometrických plateb, kterých se zastánci soukromí obávají.
Biometrickou technologii, která využívá unikátní měření lidského těla k ověření identity jednotlivce, propagují společnosti, které z ní chtějí udělat běžnou platební metodu po celém světě.
Podle agentury Bloomberg se Jean-Marc Thienpont, hlavní odborník na platby společnosti JPMorgan, domnívá, že „evoluce spotřebitelských technologií vytvořila pro nakupující nová očekávání. Maloobchodníci musí být připraveni se těmto novým očekáváním přizpůsobit.“
Pilotní program by mohl zahrnovat závod Formule 1 v Miami a také nějaké fyzické nabídky. Ramon Peneda, Chief Information Officer pro Formuli 1 Crypto.com Miami Grand Prix, řekl: „Zavedení tohoto nového platebního systému založeného na biometrických údajích zlepší zážitek našich hostů, protože si užijí nový a rychlejší platební proces.“
V posledních letech se Čína stala globálním lídrem v přijímání této biometrické platební technologie. Platební metoda změnila způsob, jakým miliony lidí denně provádějí transakce.
Investice země do umělé inteligence, velkých dat a sledovacích technologií umožnily vývoj pokročilých systémů rozpoznávání obličejů. Vládní podpora bezhotovostní společnosti dále podpořila přijetí digitálních platebních metod, takže platby založené na rozpoznávání obličeje jsou přirozeným vývojem ve společnosti, kterou se Čína snaží vytvořit.
Dva z čínských technologických gigantů, Alibaba a Tencent, se svými platformami Alipay a WeChat Pay propagovali revoluci v oblasti rozpoznávání obličeje.
Čínská vláda však v širokém přijetí plateb na základě rozpoznání obličeje sehrála zásadní roli. Propagací digitálních platebních metod a poskytováním regulační podpory vláda podpořila šíření této technologie k vybudování národní databáze pro rozpoznávání obličejů.
 
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek Společnost JP Morgan Chase oznámila novou technologii, která lidem umožní platit obličejem se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden