Koronální díra „20x větší než Země“ vrhá sluneční plazmu naším směrem
RSS

Koronální díra „20x větší než Země“ vrhá sluneční plazmu naším směrem

Obrovská díra ve Slunci rozpoutala vítr o rychlosti 1,8 milionu kilometrů v hodině, který by podle obav mohl zničit energii na Zemi. (Foto: NASA / Instagram)Díra ve sluneční koróně, která je asi 20krát větší než Země, by mohla vyslat vysokorychlostní sluneční vítr směrem k Zemi – což by mohlo způsobit vážné poruchy.
Letecká společnost upravila let, aby cestující mohli sledovat zatmění Slunce
Sluncem se protrhla obrovská díra, která uvolnila vítr o rychlosti 1,8 milionu km/h, jenž by mohl koncem tohoto týdne vyřadit Zemi z provozu.Tato zející koronální díra – 20krát větší než Země – je druhou, která se objevila během jednoho týdne. Vyslala sluneční vítr směrem k planetě, kterou podle odborníků zasáhne do 24 hodin.
Obrovská koule UFO „vysála“ energii z našeho Slunce
Vědci tvrdí, že by mohly ovlivnit magnetické pole Země, satelity a technologie, což by mohlo způsobit výpadky elektřiny.První díra, která byla zaznamenána 23. března, byla 30krát větší než Země. Uvolnila sluneční vítr, který vyvolal ohromující polární záře, jež následující noc rozzářily oblohu elektrickou fialovou a zelenou barvou až na jihu Arizony v USA.
Záhadná černá krychle se objevila na kameře NASA před vypnutím webu
Byly způsobeny sluneční bouří G3, která může být dostatečně silná, aby ovlivnila elektrické systémy a provoz kosmických lodí.Obě díry zachytila observatoř NASA Solar Dynamics Observatory, která zkoumá Slunce.Díry jsou na Slunci běžným jevem, který se objevuje zejména v blízkosti pólů, a to častěji v různých obdobích cyklu aktivity Slunce.Zdroj: dailystar.co.uk
Článek Koronální díra „20x větší než Země“ vrhá sluneční plazmu naším směrem se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden