V Londýně se hraje o normální svět

V Londýně se hraje o normální svět

ŠIMON MIČA
Fotbalový zápas mezi týmy SK Slavia Praha a Arsenal FC má dnes trochu jiný náboj. Po březnovém incidentu mezi obráncem Slavie Ondřejem Kúdelou a záložníkem Rangers FC Glenem Kamarou, kdy měl Kúdela údajně rasisticky urážet záložníka skotského klubu, se fotbalisté Slavie tentokráte postaví velkoklubu z Londýna. Dnešní fotbalové klání, ale nebude jen o fotbale a postupu do semifinále Evropské ligy.

Politika bohužel pronikla i do sportu. Kdykoli v minulosti sportovec udělal nějaké politické gesto, nebo měl na sobě nějakou symboliku něčeho, tak byl potrestán. Člověk může věřit v cokoli, podporovat kdekoho, ale své přesvědčení by neměl tahat do sportu. V dnešní době se ale přesně tohle děje. Fotbalové kluby po celém světě na znamení solidarity se zabitým Američanem tmavé pleti Georgem Floydem klekají před začátkem fotbalového zápasu na podporu hnutí Black Lives Matter. Dělají politická gesta. Na mistrovství světa ve fotbale roku 2018 také došlo na politiku. Při zápase Švýcarska proti Srbsku – hráči Granit Xhaka a Xherdan Shaqiri (švýcarští reprezentanti albánského a kosovského původu) oslavili vstřelený gól Švýcarska tím, že překřížili palce a mávali jakoby křídly. Symbolizovali tím dvouhlavého černého orla, což je symbol vlajky tzv. Velké Albánie. Oba byli potrestáni pokutou 8.680 euro (asi 225 000 Kč). Dnešní fotbalisté ale za svá politická gesta nejsou nikterak potrestáni. Naopak, jsou spíše vyzdvihováni. Britská média se zase podivovala nad tím, proč čeští fotbaloví reprezentanti nepokleknou před utkáním s Walesem. Holt zase ti „burani“ z východní Evropy, kteří pořád nic nechápou a zůstanou zaostalí asi už navždy.

Mimo jiné např. v současné době sílí tlak zejména ze strany USA na zrušení pravidla 50 Olympijské charty o tom, že „na hrách není povolena žádná forma politických, náboženských nebo rasových protestů či propagandy.“
V případě obránce Slavie Ondřeje Kúdely, tak bylo jasné, že nějaký trest přijde . V dnešní „moderní“ době stačí jen náznak toho, že došlo k nějaké formě rasismu a okamžitě platí presumpce viny. Co na tom, že nejde nijak dokázat Kúdelova vina. Kamarovi prostě něco řekl, on prohlásil, že to byla rasistická nadávka, a to bohatě stačí. Kamarovo fyzické napadení Kúdely za asistence trenéra Gerrarda už opravdu nikoho nezajímá. Kúdela navíc ještě dostal nášup v podobě surového loktu do obličeje při reprezentačním utkání od velšského útočníka Balea. Tím byl vyřazen ze zápasu Slavie s Arsenalem. UEFA už pak celkem zbytečně zakázala Kúdelovi start v tomto zápase. Bale se o to postaral spolehlivě.
Přeji si, aby dnes Slavie vyhrála nejen kvůli tomu, že jsem fanoušek Slavie, ale také proto, že český fotbal a čeští fotbaloví reprezentanti a kluboví hráči zastupují tu část světa, kde zdravý rozum ještě vítězí nad progresivismem Západu. Slavie do toho!!!

Šimon Miča


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější