Čínsky gigant Alibaba dostal miliardovú pokutu, zneužil svoje dominantné postavenie

Čínsky gigant Alibaba dostal miliardovú pokutu, zneužil svoje dominantné postavenie

10.4.2021 (Webnoviny.sk) – Čínski regulátori uložili v sobotu spoločnosti Alibaba Group pokutu 18,3 miliardy jüanov pre taktiku porušujúcu hospodársku súťaž. Čínsky gigant Alibaba Group, ktorý je najväčšou firmou na svete v oblasti predaja cez internet, bol postihnutý „ pre zneužívanie svojho dominantného postavenia ” na obmedzenie konkurencie zo strany maloobchodníkov, ktorí využívajú jeho platformy.
Dôvodom pokuty je brzdenie „ voľného šírenia ” tovarov, uviedol čínsky Štátny úrad pre reguláciu trhu. Úrad dodal, že sankcia sa rovná 4 percentám celkových tržieb firmy Alibaba za rok 2019.
„ Alibaba úprimne akceptuje pokutu a odhodlane zabezpečí dodržiavanie pravidiel ,” uviedla spoločnosť vo vyhlásení. Zároveň sľúbila, že „ bude pôsobiť v súlade s legislatívou s čo najväčšou pozornosťou “.
Viac k témam: pokuta Zdroj: Webnoviny.sk – Čínsky gigant Alibaba dostal miliardovú pokutu, zneužil svoje dominantné postavenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Príspevok Čínsky gigant Alibaba dostal miliardovú pokutu, zneužil svoje dominantné postavenie je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější