Slovenská pošta vydáva špeciálnu známku, venovaná bude 1900. výročiu narodenia Marca Aurélia

Slovenská pošta vydáva špeciálnu známku, venovaná bude 1900. výročiu narodenia Marca Aurélia

26.4.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská pošta v pondelok vydáva poštovú známku „1900. výročie narodenia Marca Aurélia“ s nominálnou hodnotou 1,55 eura. Motívom poštovej známky je bronzová antická jazdecká socha Marca Aurélia, ktorá sa nachádza v Kapitolskom múzeu v Ríme. Známka má rozmery 44,4 a 54,4 milimetrov vrátane perforácie a vychádza vo forme upraveného tlačového listu so štyrmi známkami.
Známku technikou oceľotlače z plochej platne v kombinácii s ofsetom vytlačila spoločnosť Tiskárna Hradištko. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková .
Slovenská pošta súčasne s poštovou známkou vydáva obálku prvého dňa s pečiatkou FDC s dátumom 26. 4. 2021 a domicilom mesta Bratislava. Na FDC a na FDC pečiatke sú zobrazené busty Marca Aurelia.
FDC vytlačila technikou oceľorytiny spoločnosť Tiskárna Hradištko. Autorom výtvarného návrhu poštovej známky, FDC a FDC pečiatky je Karol Felix. Autorom rytiny poštovej známky a rytiny FDC je František Horniak.
Viac k témam: poštová známka Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská pošta vydáva špeciálnu známku, venovaná bude 1900. výročiu narodenia Marca Aurélia © SITA Všetky práva vyhradené.
Príspevok Slovenská pošta vydáva špeciálnu známku, venovaná bude 1900. výročiu narodenia Marca Aurélia je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější