Proč Zelenskij zvolil pro setkání s Putinem Svatý stolec?

Proč Zelenskij zvolil pro setkání s Putinem Svatý stolec?


Vladimír Zelenskij navrhl svému ruskému kolegovi  setkání ve Vatikánu. Podle jeho slov je Svatý stolec místem vhodným pro „dialog o míru na Donbasu“. V Kremlu mu odpověděli, že jednání kolem Donbasu je Rusko ochotno vést výhradně v rámci minského formátu. Den předtím Putin prohlásil, že je se Zelenským připraven jednat pouze o problematice dvoustranných vztahů Ruska a  Ukrajiny.
Pokud by Zelenskij skutečně chtěl jednat, tak by prostě přiletěl do Moskvy, tím spíš, že ho Putin pozval. Aby mohl vést jednání ve Vatikánu, měl by se nejdřív zeptat papeže, zda je ochoten je přijmout. Pokud je o čem hovořit, tak vyhovuje kterékoli místo, a já jsem přesvědčen, že pokud by jednání mělo nějaký smysl, nějaký konstruktivní základ, tak by se Putin se Zelenským sešel kdekoli (snad s výjimkou Kyjeva). Problém tedy není v tom, kde – ale to, že scházet se se Zelenským vůbec nemá smysl, protože on dopředu hlásí, že chtějí přehodnotit Minské dohody. Přitom mu už všichni řekli, že se žádné Minské dohody přehodnocovat nebudou. Dokonce i USA se vyjádřily velmi opatrně, když řekly, že by Rusko nemělo zaujímat tak tvrdou pozici, ale neřekly k čemu a proč. 
Minské dohody je nutné plnit a Ukrajina se nachází ve skvělém osamění, když říká, že tyto dohody je třeba přehodnotit, nebo vůbec přepsat. K tomu se ale Putin nemusí setkávat se Zelenským. Oni přece znají způsob, jak přepsat Minské dohody… V roce 2014 byly podepsány první Minské dohody a proto, aby je mohl Porošenko přepsat, napadl v lednu 2015 Donbas. A v únoru už byl podepsán Minsk 2. Ať přepadnou Donbas ještě jednou, a pokud ještě bude s kým podepsat, tak možná podepíší třetí, ačkoli jsou pochyby o tom, zda bude s kým je podepsat. Pozůstatky v podobě Německa, Ruska a Francie potom ten proces zlegitimizují. Mimochodem, na Donbasu budou jen rádi, pokud je přepadnou, protože už dávno čekají, kdy tato hrůza bez konce zmizí.
Jediným problémem je, že se Zelenským se není o čem bavit. Proto, aby Zelenskij mohl říci: Vidíte, já jsem ho k jednání donutil, přesvědčil jsem ho!? Aby se mohl ještě zviditelnit a na další dva měsíce posbírat trochu té podpory? Podle mého to nemá smysl. Smysl toho přifouknutí Zelenského bych viděl jen v jednom, že pokud by mu teď zakroutili krkem, tak ti po něm budou ještě horší… Za prvé – ti ještě horší budou. Za druhé – za nějakých pár týdnů či měsíců bude Zelenskij sám ještě horší než je dnes. Za třetí: – i tak je jasné, že mírové řešení na Ukrajině nebude, protože Ukrajina mír nechce a nechce žádná jednání, žádné kompromisy. Takže řešení bude vojenské… Jestliže nějací idioti zabijí Zelenského a půjdou si zaválčit, tak proč ne? Všichni už jsou na to nachystáni, vše bylo nacvičeno, vojska jsou na místě, s Francií a Německem se dohodli, USA pochopily, že by torpédoborce do Černého moře posílat neměly, protože by mohlo dojít k tragické náhodě… K dalšímu výronu ukrajinské vojenské aktivity jsou všichni připraveni a jen na něj čekají…
Překlad: st.hroch 20210429

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější