WEF chválí dohled nad velkými daty a nositelné senzory jako pokrok ve zdravotní péči
RSS

WEF chválí dohled nad velkými daty a nositelné senzory jako pokrok ve zdravotní péči

V současné době se připravuje jedna velká celosvětová zdravotní databáze. Ta bude jistě i součástí ID každého jedince, tedy zdravotní údaje již nebudou jen na nějaké kartě v lékařské ordinaci.
V EU má být jedna z centralizovaných databází, další budou po celém světě. Tyto databáze by zřejmě měly sloužit i ke kontrole navrhovaných očkovacích pasů, na jejichž existenci se již vloni dohodly státy G20.
Ovšem vaše zdraví by mělo být podle WEF pod plným dohledem 24 hodin denně, neboť by jej měly hlídat nositelné senzory. Kdo se pak ke získaným datům dostane je zřejmě nepodstatné.
Světové ekonomické fórum (WEF) vysvětlilo, jak si v budoucnu představuje využití „AI“ a takzvaného digitálního zdraví při formování zdravotnictví.
Shyam Bishen z WEF, jehož zadáním v rámci této organizace je dohled nad zdravotní politikou, v blogovém příspěvku na webových stránkách švýcarské skupiny píše o aktivitách určených k „urychlení“ práce na zlepšení  zdravotní péče
A to bude vyžadovat jak nasazení technologie, tak komplexní plán, jehož prvky by měly zahrnovat modely velkých dat, tele- a prediktivní medicínu, stejně jako nositelné senzory a mnoho platforem a aplikací, říká tento člen představenstva WEF.
U příležitosti Světového dne zdraví článek uvádí vizi WEF pro rozvoj zdravotní péče a vysvětluje zájem skupiny o tuto problematiku údajným zájmem o blaho lidí, kteří by údajně měli mít lepší přístup k této zdravotní péči.
AI je považována za důležitou součást této budoucnosti, zejména do roku 2035, jak je uvedeno ve zprávě WEF Global Health and Healthcare Strategic Outlook Report.
Tato technologie má být stále více integrována do prevence, monitorování a poradenství.
WEF – neformální koalice globálních elit – také představuje platformu pro utváření budoucnosti zdraví a zdravotní péče, která je navržena tak, aby spolupracovala s vládami a podniky, aby se sami podíleli na definování a hledání způsobů, jak „škálovat“ a poskytovat řešení pro zdraví. 
Některé z klíčových aktivit WEF jsou zde uvedeny na podporu globálního dodávání vakcín, včetně příspěvku pro COVAX (Gatesův projekt Vakcinační aliance GAVI, Koalice pro inovace epidemické připravenosti a Světová zdravotnická organizace).
GAVI byla vytvořena ve spolupráci s WEF a další partnerství a spolupráce zahrnují Davos Alzheimer’s Collaborative, spolupracující s Deloitte na vývoji sady nástrojů, které zákonodárcům pomohou vyvinout úspěšné technologické zásady pro duševní zdraví.
V této souvislosti WEF také chce, aby bylo více lidí připojeno k internetu, a poukazuje na potřebu „silné“ výměny dat a „bezpečnosti a důvěrnosti.“
„Akční plán“ navrhovaný ve zprávě proto vyžaduje krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé plánování a investice a také „harmonizaci“ využívání dat a aplikací ve zdravotnickém průmyslu po celém světě.
„Výhledově by modely velkých dat, telemedicína, prediktivní léky, nositelné senzory a množství nových platforem a aplikací mohly pomoci přehodnotit způsob, jakým svět poskytuje, přistupuje a spravuje zdraví a zdravotní péči,“ píše se v příspěvku na blogu.
Jednoduše řečeno: Zdraví každého jedince (coby pokusného králíka pro další experimentální přípravky) by bylo pod plným dohledem systému ovládaném nikým nevolenými (j)elitami.
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek WEF chválí dohled nad velkými daty a nositelné senzory jako pokrok ve zdravotní péči se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden