Držte Trojmoří palce

Držte Trojmoří palce

LUBOMÍR VYLÍČIL
V druhém týdnu po Vrběticích se v našich médiích začínají, tu a tam, objevovat články na téma Trojmoří. S různým vyzněním, podle politického přesvědčení autora. Nebude proto od věci se na tento projekt –  Trojmoří  podívat podrobněji a zkusit si zaspekulovat o jeho výhodách a nevýhodách pro naši zemi a český národ.
Iniciativa Trojmoří byla formálně ustanovena na summitu v Dubrovníku v srpnu 2016. Má jít o projekt spolupráce 12 států ležících mezi Baltským, Jaderským a Černým mořem : Česka, Slovenska, Polska, Maďarska, Rakouska, Slovinska, Chorvatska, Litvy, Lotyšska, Estonska, Bulharska a Rumunska.
Jakousi nápovědou, že může jít o něco víc, o politický akt na globální úrovni, byla účast představitelů USA a Číny na ustavujícím jednání. Čínský zástupce Liu Haixing, tam pronesl něco o zapojení iniciativy do Nové hedvábné stezky a zástupce USA James L. Jones, zase zdůraznil roli iniciativy v rozvoji Evropy a bezpečnosti. A přesto se o Trojmoří úporně mlčí a naše (prounijní) média ho prakticky totálně bojkotují. Proč?
K získání odpovědi na tuto otázku se musíme vrátit do roku 1989. Sovětský svaz tehdy hodil pomyslný ručník do ringu a bipolární svět se zhroutil. Bývalé satelity SSSR, včetně naší země, se ocitly na straně poražených tehdejší studené války a podle toho s nimi bylo naloženo. Vítěz v každé z nich dosadil k moci nové elity. Zčásti z místních zdrojů, z lidí, kteří byli pod jeho kontrolou už dříve. Třeba v rámci tzv. disentu. Jména z ČR si dosadíte jistě sami. K tomu dovezl i něco z exilu. Pár „intošů” typu Jiřího  Pehe , (náhodně vybraný modelový příklad) aby mu to tu pohlídali. A spustil pěstírnu elit nových. Výběr perspektivních mladíků, nejlépe s „dobrou” rodinnou anamnézou. Přicházely jim nabídky studia „zadarmo” v USA… Jako modelový příklad je možno uvést třeba agilního starostu Prahy 6, Ondřeje  Koláře . Kdo by chtěl tuto agenturu vidět (z větší části) pohromadě, může se podívat na Aspen Institute Prague do kolonky  People .
Ovšem čas oponou trhnul a USA začaly slábnout. Což velice dobře vycítily elity Německa. Poraženého a stále Američany okupovaného státu. Tíživý chomout na jejich krku se najednou zdál povolovat a do módy začaly přicházet řeči o „strategické autonomii”. Přirozeně, že ne Německa, to by mnozí neskousli, ale EU. Ale z mazaného úkrytu za Bruselem vykukovaly rohy čím dál sebevědomějšího Germána. Který už se pomalu přestával tajit s plánem ovládnutí celé EU a jejího podřízení svým potřebám.
Takovémuhle podřízení by se ale, přece jen, mohli někteří neuvědomělí Evropané chtít bránit . Proto chytrého Němce napadlo, využít globalistickou hysterii okolo „klimatu” k oslabení států okolo svých hranic. Postavil se tedy gréténismu hrdě do čela a začal tlačit Green deal v celé EU. S likvidací atomových i uhelných elektráren, násilnou elektromobilitou, sdílenou ekonomikou a všemi dalšími lahůdkami. A současně budovali obří rouru na zemní plyn z Ruska. S tím, že zemní plyn je ekologie. Oni ho budou míst dost. A v předstihu na něj přejdou, s celým průmyslem a energetikou…. Střední Evropu mezi tím donutí zavřít a zrušit vše, co její průmysl pohání. Pro záchranu planety.
Poté bude stačit nějaká další rozmíška na Ukrajině, kterou lze vyprovokovat tak snadno. Plyn, který do (neposlušné) Střední Evropy proudí z Ruska přes území Ukrajiny, najednou nepoteče. Mimo Ukrajinu, po dně Baltského moře, bude ovšem proudit bez problémů. Může být leden, zima a u kohoutku, kterým by se přepustil ruský plyn z Německa na Východ, bude stát Helmut a podivně se usmívat…. Není proto asi divu, že projekt Nord Stream 2  nazval  svého času polský ministr zahraničí „novým paktem Molotov – Ribbentrop”.
Také Američanům se „strategická autonomie” EU (tedy Německa) hrubě nelíbí. Už od dob Březiského vědí, že spojením Německé technologie s ruskými zdroji vyroste USA (dříve či později) další globální konkurent. Jako by neměli dost starostí s Čínou… A tak dělají, co mohou, aby spojení Německa a Ruska zabránili. Jedním z jejich tahů je i oprášení Pilsudského plánu z třicátých let minulého století na  Mezimoří . Které mělo oddělovat ruský komunismus od Západní Evropy. Tehdy to neklaplo. Ale dnes přišla, víceméně ze zoufalství, řada na druhý, poněkud velkoryseji pojatý pokus.

Co by tedy projekt Trojmoří mohl přinést nám? Kromě Rakouska se jej účastní samé „postkomunistické” země. Jde o státy a národy, nám kulturně i historickou zkušeností blízké. Obyvatelstvo, které se nedá jen tak opít rohlíkem. Třeba že mu muslimští imigranti vydělají na důchody, že auto na baterky je snem každého normálního Evropana, že odstranění zastaralých pojmů otec a matka je známkou pokroku, a nebo že nějaké to uctivé pokleknutí černochům dlužíme. Stejně tak je spojuje sílící pocit, že jsou krmelcem Západu, kterému se za jeho usilovnou práci na západním bohatnutí dostává jen peskování a odpadních produktů té „vyspělé Evropy”.
Příklad Brexitu však dává lokálním elitám zajít chuť na nějaké vystupování z čím dál těsnější svěrací kazajky EU.  Když „bruselští” tak potrápili velkou a hospodářsky silnou zemi… Jak tedy vypadnout z „bratrského objetí” Bruselu, které se postupně stahuje, jak krajta kolem kořisti a začíná nám bránit volně dýchat? Trojmoří může být cestou…
Ano, je to projekt primárně protiruský. Který jde proti našemu přirozenému zájmu. Navíc pod vedením velmoci, které je náš další osud (přinejlepším) lhostejný. Ale ta velmoc, byť slábnoucí, má stále dost síly, aby dala Německu příkaz „lehneš!” Ve svém vlastním zájmu, a proto důrazně. Což může zabránit naší přeměně na euroregion,  se „smíšeným obyvatelstvem”, plně zapojeným do budování zelené, uvědomělé chudoby, jak se plánuje v Berlíně.
Ano, je to  čistě americká hra. Ve které máme být časem obětováni za „vyšší zájmy”. Ale strýček Sam nás teď moc a moc potřebuje. Spolu s dalšími. Abychom pro něho vytvořili sanitární kordón okolo ruské hranice a co nejdůkladněji oddělili Německo od Ruska. Má (zatím) dost autority i prostředků, aby si Trojmoří prosadil. Evropské únii navzdory. Využijme toho.
Ano, může to pro nás znamenat další hloupé a průhledné americké loutky v politice, k tomu matlaly z Westinghousu v Dukovanech, pitomou, protiruskou propagandu, linoucí se odevšad… až po posilování „obranyschopnosti”, tedy útočného potenciálu. Za jakoukoli cenu.
Vydržme to. Šance na oddělení, od rodícího se Eurochalífátu, za to stojí. Strýček Sam, dříve či později, oslábne natolik, že se začne stahovat z Evropy. Pak se nám spojenectví se zeměmi, blízkými kulturně i historicky, jakož i ona útočná síla, budou převelice hodit. Na hranici s tím, v co se náš milovaný západní soused promění.
Držte proto Trojmoří palce. Držíte je tím sobě, své zemi a národu.Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější