Slovenskí vojaci odišli na medzinárodné vojenské cvičenie Black Swan, precvičia si spoluprácu so spojencami

Slovenskí vojaci odišli na medzinárodné vojenské cvičenie Black Swan, precvičia si spoluprácu so spojencami

3.5.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenskí vojaci si precvičia spoluprácu so spojencami na medzinárodnom vojenskom cvičení Black Swan 2021. Ide o spoločný výcvik spojeneckých ozbrojených síl, ktorého cieľom je posilniť spoluprácu a súčinnosť v oblasti výcviku a zvyšovania operačnej pripravenosti.
Výmena poznatkov a skúseností
Cvičenie začalo v pondelok a trvať bude do 14. mája 2021. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.
„Spoločné výcvikové aktivity sú nenahraditeľnou súčasťou budovania medzinárodnej spolupráce v oblasti obrany a bezpečnosti. Zároveň ide o jedinečnú príležitosť na zladenie postupov našich ozbrojených síl, ako aj výmenu poznatkov a skúseností,“ uviedol minister obrany Jaroslav Naď .
Precvičia si spoluprácu
Ako priblížil náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniel Zmeko , cvičenie je primárne zamerané na integráciu a interoperabilitu spojeneckých síl na základe regionálneho scenára a cielene vytvára situácie, na ktoré môžu vojaci Ozbrojených síl Slovenskej republiky naraziť v nekonvenčnom a hybridnom prostredí.
„Niekoľkým desiatkam našich profesionálnych vojakov, ktorí sa na cvičení zúčastňujú, to umožňuje precvičiť si spoluprácu v prospech mnohonárodných zoskupení v oblasti velenia, riadenia a vykonávania operácií s cieľom posilniť stabilitu a bezpečnosť najmä v strednej Európe,“ uzavrel Zmeko.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Viac k témam: slovenskí vojaci , vojenské cvičenie Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí vojaci odišli na medzinárodné vojenské cvičenie Black Swan, precvičia si spoluprácu so spojencami © SITA Všetky práva vyhradené.
Príspevok Slovenskí vojaci odišli na medzinárodné vojenské cvičenie Black Swan, precvičia si spoluprácu so spojencami je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější