Komu že to patří Česká televize?

Komu že to patří Česká televize?

LUBOMÍR VYLÍČIL
Staré české přísloví praví, že potrefená husa se ozve. Jeho trvalou platnost potvrdil i případ chystaných voleb nových členů Rady České televize, kteří by měli usednout na místa kolegů, jimž právě končí mandát.  Hlasité zakejhání se totiž včera ozvalo z Německa.
Pražský korespondent německé ARD, Danko Handrick, se velice  rozohnil , nad „ohrožením nezávislosti” ČT . Které má spočívat v tom, že do Rady ČT, kontrolního orgánu veřejnoprávní televize, jsou navrženi „nevhodní” kandidáti. Osobnosti, které by se potencionálně mohly přidat ke třem známým rozvratníkům (škůdcovsky navoleným do Rady již loni) a překlopit tak rovnováhu sil v neprospěch přátel osvědčené, dlouholeté a dosud pevné linie ČT.
Faleš Danko Handricka a německé ARD je přitom ukázková. Píše: „Důvěra diváků v Českou televizi je trnem v oku mnohým politikům, kteří by rádi nezávislost veřejnoprávního média omezili.” Z čehož je zjevné, že se pan Handrick vůbec neobtěžoval zjišťovat skutečné nálady obyvatelstva směrem k ČT, ani to, co si většinově myslí o nezávislosti a nestrannosti jeho zpravodajství. Ale o to samozřejmě vůbec nejde. „V parlamentu je napříč frakcemi tichá většina, která by ráda moc České televize oslabila. V tom jsou jednotní komunisté s pravicovými radikály. Hnutí agromiliardáře a premiéra Andreje Babiše má rovněž pocit křivdy stejně jako skomírající sociální demokraté…” bije na poplach Handrick.
A tím je šídlo z pytle venku. Němci se bojí změny orientace ČT . Protože začíná být čím dál reálnější. Bojí se jí natolik, že porušují zásadu nevměšování, drze mistrují Parlament České republiky a veřejně ze zahraničí tlačí na jeho poslance. Prakticky v předvečer volby. Už před časem přitom aktivovali své páky v mezinárodních institucích. Aby to tlačení nebylo až tak nápadné. Proto například Evropská vysílací unie (EBU), aliance veřejnoprávních mediálních skupin, před pár dny, z čista jasna veřejně  varovala , před rostoucím politickým tlakem na nezávislou veřejnoprávní Českou televizi. Ale zjevně to nestačilo, a tak musí masky (i rukavičky) dolů.

Německo, samozřejmě, v předstihu aktivovalo také „své lidi” v naší politice. Piráty, STANaře a vybrané Lidovce. Do boje proti změně ČT. Ti první, Piráti, začali už loni, a to svým klasickým způsobem. Udáním. Marcel Kolaja, lídr pirátské kandidátky do Evropského parlamentu,  podal  už loni na podzim příslušný „podnět” příslušným orgánům evropské komise. A vzápětí s neskrývanou hrdostí napsal na Twitter: „Nesu dobré zprávy! Na základě mého podnětu se bude výbor dále zabývat situací kolem voleb do Rady ČT.”
Drobné pirátské sabotáže pokračovaly i po přelomu roku. Pirátští poslanci Lukáš Wagenknecht a Tomáš Martínek, spolu s Davidem Smoljakem od STANařů  požadovali , aby Poslanecká sněmovna odložila volbu členů Rady ČT do doby, než se ověří „způsobilost” organizací, které je nominovaly. Zdatně jim v tom asistoval i Lidovecký Bartošek. Když to nepomohlo, pokusili se, o něco později, zablokovat volbu z formálních důvodů. A předložili volebnímu výboru  analýzu , týkající se způsobu navrhování a výběru volby členů Rady České televize. Pro STANaře ji zpracoval advokát Jiří Kučera a poslancům ji přednesl osvědčený David Smoljak.
Ani to nepomohlo. Ba ani mnoho dalších, pro malý prostor nezmíněných klacíků, házených pod nohy poslanců zmíněnými stranami. Včetně nezmíněné TOPky. Hrozba navolení nových členů Rady je čím dál aktuálnější. A s ní i „narušení konsenzu”. Tedy asi dvacetiletého pro-bruselského (přesněji pro-německého) narrativu, který veřejnoprávní ČT tlačí s buldočí zarputilostí a s citlivostí parního válce. Takže ty rukavičky už fakt musely dolů.
Co jsme se z akce dozvěděli? Tak třeba to, které strany jsou otevřeně proněmecké. Piráti, STAN, TOP a část špiček KDU. Ostatně takoví Piráti se s tím už neskrývají. Jejich dredatý šéf to nedávno  řekl  na plná ústa: „Jsme členy Evropské unie a já se raději budu kamarádit s bohatou demokratickou Francií či s Německem.” Načež velice poplival V 4. Ty ostatní, zmíněné partaje, to zatím více či méně cudně skrývají, ale šídlo v pytli neutajíš…
Co to znamená pro nás? Německo znamená migraci. Kdo to sem veřejně pozval, kdo platí lodě „humanitárních neziskovek”, které to loví a kdo to chce přerozdělit po celé Evropě, je všeobecně známo. Stejně jako to, kdo nám vnucuje  Globální pakt o migraci , který by „výměnu obyvatelstva” zabetonoval. Německo ovšem znamená také cenzuru, nadpráva LGBT, gender do škol a další progresivní lahůdky. A nesmíme zapomenout ani na Green deal, pomalou a bolestivou sebevraždu naší ekonomiky a našeho způsobu života. Který veškerou svou silou tlačí do zemí EU právě Německo. Jehož nová vláda (od září) s dost pravděpodobným „zeleným” kancléřem v tom ještě přitvrdí.
Pro nás, jako ČR, pak Německo znamená také hrozbu zrušení Benešových dekretů. Na kterém tiše a ve skrytu pracuje řada „našich” proněmeckých politiků. Restituce majetku, etnické změny v pohraničních oblastech bývalých Sudet a postupný přerod České republiky v euroregion Czechia se smíšeným obyvatelstvem…
Drzá, i když zdánlivě marginální aférka s německým tlakem na „nezávislost” ČT, nám opět ukázala, kdo je kdo v naší politice. S blížícím se finále boje o ČR masky padají. Je zase o něco jasnější, že ten, kdo tedy volí proněmecké strany (které, mimochodem, ČT v poslední době tolik tlačí), volí Protektorát II reloaded.
Jakže to kdysi  řekl  kat českého národa, K.H.Frank? „Protože v budoucnosti Evropa může žíti bez Čechů, ale Češi nemohou žíti bez silné Německé říše, musí 7 milionů Čechů uznati bezpodmínečné přednostní postavení 85 milionů Němců a podříditi své zvláštní zájmy zájmům říšským.” Nepřipadá vám, jako byste slyšeli někoho od Pirátů, STANařů, či z TOPky?

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější