Plánoval Hamáček výměnu Vrbětic za Sputnik?

Plánoval Hamáček výměnu Vrbětic za Sputnik?

COM/SPU

Server Seznam Zprávy přišel s informací o plánované cestě ministra vnitra Jana Hamáčka do Moskvy, která se nakonec neuskutečnila. Podle webu totiž neměla být kamufláží před oznámením novinek v kauze Vrbětice, jak to bylo prezentováno, ale snahou vyměnit právě zmíněné Vrbětice za dodávky vakcíny Sputnik V a konání rusko-amerického summitu v Praze.
 .
Podle zdrojů, na které se  odvolává  web, měl Hamáček sdělit tyto své plány účastníkům schůzky 15. dubna v kanceláři ministerstva vnitra. Šlo o to, že nabídkou měla být dohoda s Ruskem, v jejímž rámci měla být odložena vrbětická kauza a Rusko mělo za to výměnou dodat milion dávek ruské vakcíny. Kromě toho se měl ještě sejít ruský prezident Vladimir Putin a jeho americký protějšek Joe Biden v Praze.


 .
Web uvádí, že se schůzky účastnil velvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka, ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace Marek Šimandl, dále byl přítomen ředitel Vojenského zpravodajství Jan Beroun, policejní ředitel Jan Švejdar a později i nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Kdo na schůzi chyběl, byl však zástupce Bezpečnostní informační služby.

.
Web se ptal na  vyjádření  i Hamáčka, který tento obsah jednání na schůzi odmítá.  „To je úplný nesmysl, to nevím, kdo vám to řekl, “ uvedl. Ministr vnitra Jan Hamáček následně v tiskové zprávě uvedl, že je článek postaven na spekulacích, které však nikdo nepotvrdil. .
„Od 14. 4. proběhlo na ministerstvu vnitra několik schůzek za účasti ředitelů bezpečnostních složek, nejvyššího státního zástupce a velvyslance ČR v Moskvě,“ uvedl. Podle jeho slov byl jediným tématem schůzek dopad kauzy Vrbětice na bezpečnost státu a vztahy mezi Českou republikou a Ruskem.
„Mimo jiné z toho důvodu, že média měla prokazatelně část informací o kauze Vrbětice a hrozil jejich únik. I z toho důvodu je konstrukce Janka Kroupy naprosto nelogická,“ dodal.

 .


Nutno podotknout, že zpráva neunikla politikům a zástupcům opozice. Například bývalý poslanec Miroslav Kalousek zareagoval takto:  „Nainstaloval se do čela ministerstva zahraničí, aby mohl vyjednávat v Moskvě o ututlání teroristického útoku na našem území..1.místopředseda vlády, která se stále těší důvěře sněmovny. Co udělá opozice? Bude ostře tweetovat?“

 .

Europoslanec Jiří Pospíšil taktéž nešetřil ostrými slovy a i on zmínil rezignaci:  „Dva lidské životy a miliardovou škodu chtít sprostě vyhandlovat za putinovskou a zemanovskou přízeň, to už je i na Hamáčka trochu moc! To je totiž na rezignaci. A okamžitou.“

 .

Podle lídra ODS Petra Fialy není Česká republika „na prodej “.  „ČESKO NENÍ NA PRODEJ. Ministr vnitra Jan Hamáček je ve vážném podezření, že chtěl prodat naši národní bezpečnost za milion dávek neověřené vakcíny. Je to neuvěřitelné, tímto způsobem ohrožovat naši bezpečnost, důvěryhodnost a snížit se k takovému odpornému ,obchodu‘,“  uvedl.


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější