Reklama od Bernarda, není jen reklama….

Reklama od Bernarda, není jen reklama….

PAVEL B. REICHL
Každý z nás to zažívá dnes a denně. Jsme obklíčeni světem reklam. Dá-li se tedy mnoha z těch nepovedených kousků říkat, reklama.

Všichni je známe, všichni k nim přistupujeme různě. Někdo podle nich dokonce i nakupuje…
Rád se dívám na televizi a tak za den shlédnu nepřeberné množství různých reklam a musím zmínit i upoutávky na následující televizní program.
A především ty zmíněné upoutávky mě doslova ničí. Nevím odkud se vzalo to moderní pojetí, ale pokud mi nějaká televizní stanice nabízí pětkrát do roka stejný film a to film, který vznikl v dobách dávno minulých a který jsem už stokrát viděl a zvolí k tomu hlas herečky, která laciným způsobem mele hromadu nesmyslů, které mají zaujmout, můžu z vlastní zkušenosti napsat s čistým svědomím, že mne to spíše odrazuje, než aby vzbudilo zájem.. A tak pokud bych měl netradiční upoutávky pochválit, v mé hlavě si to zaslouží snad jen Cool, kde je veden styl upoutávek stále stejným a musím podotknout, že velmi vtipným způsobem.

Jiná kategorie jsou ovšem samotné reklamy. Někdy jen tiše zírám a hlavou se mi honí myšlenky na to, jak zoufalý ten prodejce musí být, že dovolí, aby se podobný hnus spojoval s jeho produktem. Jistě, je i spousta slušných reklam. Nejhorší jsou ty, kde na nás z obrazovky chrlí to, že všechno dělají pro nás, pro naše pohodlí, chtějí abychom lépe bydleli, jedli, spali a já nevím co ještě. A přitom i ten nejprostější človíček ví, že já nebo Vy, jsme jim ve finále úplně šumák, protože ta reklama vznikla především proto, že myslí na své dobro, na své bankovní účty a na své pohodlí. Samozřejmě, k tomu ty reklamy jsou, ale nikdo by neměl dopustit, aby už televizní divák nabyl pocitu, že nejde o nic jiného, než jak mu vydrancovat portmonku.
A pak se objeví něco jiného. Jsou těžké časy, lidi se rozdělili do několika táborů a každý myslí jen sám na sebe. Jako by neexistovali ti, kterým se za více jak poslední rok prostě nedaří dobře i když ne jejich vinou.
Když jsem viděl reklamu pivovaru Bernard poprvé, hned jak skončila, věděl jsem, že ji musím vidět znovu a především jsem ji vidět znovu chtěl, protože ihned na poprvé mě ovanul pocit „člověčenství“ a lidskosti vůbec. Je to reklama, která mi naprosto nic nevnucuje. Je v mých očích dokonalou. Dokonalým světem ve kterém chci žít. A její smysl nevidím v podbízení a zisku, ale především jako odkaz toho, že jsme všichni jen lidé a na světě záleží na hromadě jiných věcí než jsou jen peníze. Úcta k druhému, láska a souznění, snaha o to druhého pochopit, obejmout ho ve chvíli kdy to opravdu potřebuje.
Je to fantasticky odvedená práce, která by se měla stát odrazovým můstkem pro všechny profíky zabývající se reklamou, protože tak má správná reklama vypadat. Žádné hloupé blekotání a pošišlávání v omáčkách okolo. Žádné trapné postavičky žvatlající kupu nesmyslů..
Člověk člověku. To musí chytit za srdce každého ať chce nebo ne.
Už jsem reklamu viděl několikrát a vždy v ní objevím kus něčeho nového. Něčeho poctivého a napovídajícího, že člověk, který si nechal udělat takovou reklamu, musí něco umět a jeho produkt musí stát za to. A pivo Bernard za to stojí, což jen podtrhuje naprostou superkvalitu celé té reklamy.
Kéž by podobných kousků bylo mnohem více, kéž by si každý obchodník uvědomil, že to co nabízí, nabízí lidem, kteří utratí za jeho zboží rádi peníze nikoliv proto, že je obelže, ale proto, že jim nabídne kvalitu.
A to se panu Bernardovi skutečně podařilo a daří. Já mu mnohokrát děkuji protože jsem si po dlouhé době nepřipadal při sledování reklamy jako kořist, ale jako skutečný člověk…

Pavel B. Reichl


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější