Francúzsky prezident Macron si pripomenie 200. výročie smrti Napoleona Bonaparteho

Francúzsky prezident Macron si pripomenie 200. výročie smrti Napoleona Bonaparteho

5.5.2021 (Webnoviny.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron si v stredu pripomenie 200. výročie smrti Napoleona Bonaparteho. Niekdajší slávny generál či cisár skonal presne pred dvomi storočiami, 5. mája 1821, na odľahlom sopečnom ostrove Svätá Helena v južnom Atlantiku.
Očakáva sa, že Macron si v prejave pripomenie, ale nie vychváli, osobnosť, ktorá sa zaslúžila o ustanovenie francúzskeho občianskeho a trestného zákonníka či zriadila systém prefektov, no ktorú na druhej strane mnohí odsudzujú pre obnovenie otroctva. Neskôr Macron položí veniec k Napoleonovej hrobke v Paríži.
Napoleon, známy ako vojenský génius, sa stal neoddeliteľnou súčasťou dedičstva Francúzska. Jeho povesti však dodnes škodí spomenuté rozhodnutie o obnovení otroctva vo francúzskych kolóniách z roku 1802, ktoré bolo predtým zrušené v roku 1784.
Macrona a Napoleona dokonca spája aj jedna zaujímavosť. Súčasný prezident sa v čase zvolenia do funkcie v roku 2017 stal najmladším lídrom Francúzska od čias Napoleona.
Viac k témam: 200.výročie , otroctvo , Trestný zákon Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsky prezident Macron si pripomenie 200. výročie smrti Napoleona Bonaparteho © SITA Všetky práva vyhradené.
Príspevok Francúzsky prezident Macron si pripomenie 200. výročie smrti Napoleona Bonaparteho je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější